SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen’den Beşiktaş-Antalyaspor maçındaki ofsayt pozisyonuna yorum

NTV'de yayınlanan programda Beşiktaş-Antalyaspor maçını değerlendiren Rıdvan Dilmen, tartışmalara sebep olan ofsayt pozisyonu hakkında konuştu.

Güncellenme: 23:01, 26/08/2018
Rıdvan Dilmen’den Beşiktaş-Antalyaspor maçındaki ofsayt pozisyonuna yorum

Rıdvan Dilmen, NTV’de Beşiktaş – Antalyaspor maçının ilk yarısını değerlendirdi

Antalyaspor’un tartışma yaratan ilk golü için “Bu pozisyon baba gibi ofsayt” yorumunda bulundu.

İşte Dilmen’in açıklamalarından satır başları;

“Antalya, geçen hafta 3-1’den 3-3’e gelmişti. Ekonomik kriz yaşarken hazırlandı bu maça. Beşiktaş’ın mutlak favori olacağını düşünmüştüm. Geniş alanda Vida’nın bombası patlıyor. Zıt diye geçiliyor hemen. Utku, bizim arkadaşımızın oğlu. Üzülmelerini istemem. İlk yarıdaki 3 golde hatası yok. Yapabileceği bir şey yok. Beşiktaş savunması rezalet.”

İLGİLİ HABER Beşiktaş Antalyaspor maçında tartışma yaratan pozisyon Beşiktaş Antalyaspor maçında tartışma yaratan pozisyon “BABA GİBİ OFSAYT”

“Kural diyormuş ki ofsayt değilmiş. Adriano kurtarmak istediği için ofsayt değilmiş. Kimi buluyorlarsa bulsun, Kenya’dan mı buluyor getiriyorlar bu pozisyon net olarak ofsayt. Çarpmazsa ofsayt değilmiş, hamle yaparsa ofsaytmış. Bu pozisyon baba gibi ofsayt. O zaman Tanju Çolak’ı koyalım oraya. Çarpar birinden, ofsayt değilmiş zaten. Adriano nereden bilsin onun ofsayt olduğunu? Eğilsin mi adam? Futbolun doğasına aykırı bir kural.”

“BÖYLE BİR KURAL VARSA DOĞRU DEĞİL”

“Şu ofsayt pozisyonunu örnek olarak Collina’ya yollasınlar. Böyle pozisyon varsa eğer değiştirsinler. Yok savunma oyuncusu topu uzaklaştırmak istediği için ofsayt değilmiş… Yok ya. Savunma oyuncusu savunma yapmasın mı? Böyle bir kural varsa doğru değil. Bu işin başındaki adamların bunun yanlış olduğunu bilmesi lazım.”

Yayınlanma Tarihi:22:57,