SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
NBA’de kurallar değişiyor!
NBA

NBA’de kurallar değişiyor!

NBA Yönetim Kurulu, 2018/19 sezonunda kural değişiklerini gitmeye planlıyor.

NBA Yönetim Kurulu’nun, 2018/19 sezonu için ligde kural değişiklikleri yapması bekleniyor.

Adrian Wojnarowski’nin haberine göre; Avrupa’daki gibi hücum ribaundu sonrası 24 saniye hücum süresinin 14 saniyeye düşürülmesi, bu değişikliklerin başında geliyor.

NBA, açık saha kuralında da FIBA’nın kurallarına yakın düzenlemeler getirecek. Geçiş hücumlarında yapılan faullerde ek cezalar verilebilecek.

NİHAİ KARAR 20-21 EYLÜL’DE

Lig, hakem kararlarının daha net olabilmesi adına bu düzenlemeleri açık şekilde belirleyecek. Hakeme, koça ve bir taraftara yapılan saldırı ya da müdahale tanımı biraz daha genişletilecek.

NBA, lig genel menajerleri ve koçlarına bir not göndererek yönetim kurulunun almak istediği kararları belirtti. Kurallar, 20-21 Eylül tarihinde yapılacak olan Yönetim Kurulu toplantısında oylanacak.

25 Ağustos 2018 Schumacher için flaş açıklama! `Dağları ve gölü görünce ağlıyor` Fransa Alpleri'nde 4.5 yıl önce geçirdiği kayak kazasının ardından yarı bitkisel hayatta rehabilitasyon sürecini sürdüren Formula 1'in efsane Alman sürücüsü Michael Schumacher'in, İsviçre'deki villasından görünen dağları ve gölü görünce ağladığı belirtildi. İlgili Haberi Oku