SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin yeni transferi Diego Reyes’in forma numarası belli oldu

Fenerbahçe Kulübünün yeni transferi Diego Reyes, bu sezon şampiyonluk yaşamak istediğini söyledi. Diego Reyes'in Fenerbahçe'de giyeceği forma numarası da belli oldu.

Güncellenme: 17:53, 25/08/2018
Fenerbahçe’nin yeni transferi Diego Reyes’in forma numarası belli oldu

Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli ile birlikte FB TV’ye açıklamalarda bulunan Diego Reyes, “Türkiye'nin en büyük kulübüne geldiğim için çok mutluyum. Bunun bana yüklediği sorumluluk çok büyük. Elimden geleni yapacağım, çok çalışacağım. Bu sene takımımla şampiyon olmak istiyorum” dedi. Fenerbahçe’de 23 numaralı formayı giyecek olan Diego Reyes, Fenerbahçe tarihinin ilk Meksikalı futbolcusu olduğu için gurur duyduğunu söyledi.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe`nin yeni transferi Diego Reyes imzaladı Fenerbahçe`nin yeni transferi Diego Reyes imzaladı

Takıma katılmak için sabırsızlandığını söyleyen Meksikalı savunma oyuncusu Diego Reyes, “Birebir olarak tanıdığım oyuncular yok ama Fenerbahçe’de forma giyen her oyuncunun önemli olduğunun farkındayım. Onların da isimlerini duydum, biliyorum. Takıma katılmak ve arkadaşlarımı tanımak için sabırsızlanıyorum” diye konuştu. Fenerbahçe’de olduğu için çok mutlu olduğunu belirten Diego Reyes, şunları kaydetti:

“Burada oynama fırsatı verdiği için Fenerbahçe Kulübüne sonsuz teşekkür ederim. Bana güvendiler. Böyle bir ilke imza attığım için gurur duyuyorum. Umuyorum ki bir kapı açılmıştır ve benden sonra da diğer Meksikalı oyuncular buraya gelir.”

Reyes son olarak taraftarlara verdiği mesajda, “Bizlere inansınlar. Gerçekten çok büyük bir kulübüz ve güçlü bir takım olduk. Bu sene umuyorum ve inanıyorum ki şampiyon biz olacağız” ifadelerini kullandı.

Comolli: Reyes uzun süredir istediğimiz bir oyuncuydu

Fenerbahçe Kulübü Sportif Direktörü Damien Comolli, Diego Reyes’i sarı-lacivertli takıma kazandırdıkları için mutlu olduğunu söyledi.  Comolli yaptığı açıklamada, “Reyes uzun süredir istediğimiz bir oyuncuydu. Onu kulübümüze kazandırdığımız için çok mutluyum. Hem stoperde hem de defansif orta saha pozisyonunda oynayabiliyor. Aynı zamanda Şampiyonlar Ligi tecrübesine sahip bir oyuncu. 65 kez de milli formayı giymiş ve önemli liglerde oynamış bir futbolcu. Böyle bir oyuncuya imza attırdığımız için gerçekten çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Genç, değerli ve karakterli futbolcuları Fenerbahçe’ye kazandırdıklarını dile getiren Comolli, şöyle konuştu:

“Bir transfer dönemi diğerine benzemez. Her transfer döneminin, her kulüpte kendine has özellikleri vardır. Başkanımızın seçim kampanyasında belirttiği gibi, takımı gençleştirerecek transferler yapacaktı. En önemlisi, sadece iyi futbolcu değil, aynı zamanda iyi karaktere sahip futbolcuları buraya getirecekti ve bu bizim için çok önemliydi. Bu nedenle bazı transferler geç gerçekleşir. Önemli olan, bizim istediğimiz oyuncuları kadroya katmamızdı. Gördüğünüz gibi Fenerbahçe’ye getirdiğimiz isimler hem genç hem değerli hem de iyi karaktere sahip oyuncular.”