SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Loris Karius, Beşiktaş için İstanbul’a geliyor

Liverpool'un gözden çıkardığı kaleci Loris Karius'un Beşiktaş ile sözleşme imzalamak için yarın akşam saatlerinde İstanbul'a geleceği açıklandı. Karius'un 2 yıllık kiralama bedeli için Liverpool'a 2.5 milyon Euro verilecek.

Güncellenme: 19:08, 24/08/2018
Loris Karius, Beşiktaş için İstanbul’a geliyor

Beşiktaş’ın anlaşmaya vardığı 25 yaşındaki Alman kaleci Loris Karius’un yarın akşam İstanbul’a geleceği açıklandı.

Siyah beyazlı kulüp resmi Twitter hesabının kapak fotoğrafına başarılı kalecinin fotoğrafını koyarak transferi duyurdu. Görselde “#ComeToBeşiktaş” (Beşiktaş’a gel) etiketi yazıldı.

Ancak kulüpten transferle ilgili başka resmi bir açıklama yapılmazken kısa bir süre sonra kapak fotoğrafı yeniden değiştirildi ve Karius’un ismi silindi.

2 yıllık kiralık gelen Alman oyuncu için Beşiktaş, Liverpool’a 2.5 milyon Euro ödeyeceği öğrenilirken satın alma opsiyonun ise 8 milyon Euro olduğu ifade edildi.

Beşiktaş, Karius transferini ilk olarak bu duyuruyla yaptı ancak sonrasında kapak fotoğrafı değiştirildi.

1.90 boyundaki başarılı kaleci, Stuttgart altyapısında yetiştikten sonra 2009 yılında Manchester City’nin yedek takımına transfer oldu.

Ardından Mainz’da kiralık olarak forma giyen Karius, 2012 yılında bonservisiyle Alman ekibinin yolunu tuttu.

4 yıl Almanya’da oynayan Karius, 2016 yılında 6 milyon Euro bonservis bedeliyle Liverpool’a transfer olurken geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi finalinde yediği hatalı gollerin ardından gözden düştü.

Liverpool’un Roma’dan Allison Becker’i transfer etmesinin ardından kadroda düşünülmeyen Karius’un İngiliz ekibiyle olan sözleşmesi 2021 yılında sona erecek.

Duyurunun yapılmasının ardından kısa bir süre sonra Twitter hesabının kapak fotoğrafı değiştirildi.

 

 

 

Yayınlanma Tarihi:17:28,