SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Serena Williams Roland Garros’ta kıyafet yasağına neden oldu

Fransa Tenis Federasyonu Başkanı Bernard Giudicelli, Roland Garros'ta oyuncuların giydiği kıyafetlere sınırlama getirileceğini açıklarken bu kararı almalarında Serena Williams'ın giydiği üniformanın etkili olduğunu açıkladı.

Güncellenme: 17:38, 24/08/2018
Serena Williams Roland Garros’ta kıyafet yasağına neden oldu

SKOR DIŞ HABERLER / Uzun bir aradan sonra Fransa Açık Tenis Turnuvası’nda sahne alan Serena Williams, giydiği kıyafet ile gündeme oturdu.

Fransa Tenis Federasyonu Başkanı Bernard Giudicelli, Williams’ın 3 kez kazandığı turnuvada oyuncuların kıyafetlerine kurallar getireceklerini açıklarken “Sanırım bazen çok ileri gidiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir dergiye röportaj veren Giudicelli, Williams’ın bu yıl Roland Garros’ta giydiği siyah elbise nedeniyle böyle bir karar aldıklarını sözlerine ekledi.

Giudicelli, “Bu daha fazla kabul edilemez. Oyuna ve mekana saygı gösterilmeli” derken getirilecek kuralların Wimbledon’daki kadar katı olmayacağını, oyuncuların belli sınırlar çerçevesinde beyaz giyeceğini belirtti.

Öte yandan 2019 öncesinde oyuncuların giyeceği üniformaların dizaynlarının çoktan yapıldığı ve üreticilerle temas halinde olunduğu öğrenildi.

İLGİLİ HABER ABD Açık`ta eşleşmeler belli oldu ABD Açık`ta eşleşmeler belli oldu

Yayınlanma Tarihi:17:34,