SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol’dan Josef’in transfer sürecinde Fenerbahçe’ye eleştiri

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'den ayrılarak Suudi Arabistan'ın Al Ahli kulübüne imza atmak üzere olan Josef'in transfer sürecinin iyi yönetilmediğini söyledi. Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'de bir iletişim problemi olduğunu belirtti.

Güncellenme: 13:48, 23/08/2018
Mehmet Demirkol’dan Josef’in transfer sürecinde Fenerbahçe’ye eleştiri

Fenerbahçe’nin önce satılmayacağını söylediği ardından kulübün yüksek maliyetleri göz önüne alınıp satılacağını açıkladığı Josef de Souza’nın transfer süreci ile ilgili beIN Spors yorumcusu Mehmet Demirkol’dan eleştiri geldi. Fenerbahçe’de bir iletişim problemi olduğunu söyleyen Mehmet Demirkol, Josef de Souza ile ilgili yapılan ilk açıklamanın gereksiz olduğunu savundu.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe`den Josef açıklaması! Fenerbahçe`den Josef açıklaması!

Mehmet Demirkol, Josef transferi ile ilgili yaptığı yorumda şu ifadeleri kullandı:

“Suudi Arabistan faktörü piyasayı salladı. Gomis kaldı mı diye düşünürken, Josef de Souza çıktı. Suudi Arabistan'da transfer bu akşam bitiyor. O yüzden iş çok hızlı gelişiyor. Dün akşamki açıklamaya baktığımızda Fenerbahçe'de bir iletişim problemi var. Bu açıklamaya gerek yok. Sabah gazetelerde ise bu transfer var. İletişim probleminin çözülmesi lazım… Kulübümüzün yüksek menfaatleri gereği cümlesi çok önemli. Josef'in transferinin tercümesi şu; “Öyle deli bir para verdiler ki ne yapalım?”

Fenerbahçe’de değişime ihtiyaç olduğunu da belirten Mehmet Demirkol şunları söyledi:

“Josef gitmese de Fenerbahçe'ye taktiksel bir değişiklik lazımdı. Mehmet Topal tek, diğer oyuncular da Ekici ile Elmas olacak. Ozan'ı hoca düşünmüyor. Yağ oranı inmiş ama… Başka kim var? O pozisyonda oynayacak başka bir oyuncu yok gibi duruyor. Roman Neustadter, Mehmet Topal'ın yedeği olabilir. O bölgeye transfer lazım. İkinci adam değil, oraya birinci bir adam lazım. Ekici ve Eljif'ten bu kadar emin olamazsın.”

Yayınlanma Tarihi:13:31,