SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Gomis’in transferi için kritik saatler!

Galatasaray'da son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Galatasaray Fransız golcüsü Bafetimbi Gomis'in Suudi Arabistan takımlarından Al-Hilal'e transferi için ikna görüşmeleri başladı.

Güncellenme: 14:36, 08/09/2018
Galatasaray’da Gomis’in transferi için kritik saatler!

Sarı-kırmızılı takım, zam talebi yerine getirilmeyen ve bu nedenle mutsuz olduğu söylenen Bafetimbi Gomis'in transferi için Suudi Arabistan takımlarından Al-Hilal ile 6,5 milyon euro karşılığında anlaşmaya vardı.

Suudi Arabistan kulübü Al-Hilal'in Başkanı Sami Al Jaber, dün gece Bafetimbi Gomis'in menajeri Touti Mendy ile Beşiktaş’ta bir otelde bir araya geldi.

Yapılan görüşmenin ardından Al Hilal kulübü Gomis için yıllık 6 milyon euroluk bir teklif sunduğu Gomis'in menajeri Touti Mendy’nin bu transfere olumlu bakmasına rağmen Gomis’in Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istemesi nedeni ile teklife sıcak bakmadığı belirtildi.

Fransız forvet sezonu Galatasaray’da tamamlamak istediğini idarecilere bildirdi. 33 yaşındaki tecrübeli golcü İstanbul’da mutlu olduğunu aktarırken, zam meselesini açmayacağının garantisini verdi.

FEGHOULİ’DE GİTMEK İSTEMİYOR

Fatih Terim tarafından kadroda düşünülmeyen Sofiane Feghouli de Galatasaray’dan ayrılmaya sıcak bakmıyor. Son olarak Feghouli’nin Al Hilal’dan kendisine gelen cazip teklife soğuk bakması Sarı-Kırmızılılarda rahatsızlık yarattı. Cezayirli futbolcunun uzlaşmaz tavrı ile beraber zor durumda kalan Galatasaray, Suudi kulübünden gelecek olan 13 milyon euroluk bonservis gelirinden oldu. Feghouli ile Al Hilal arasındaki görüşmeler Cezayirli futbolcunun istediği 5.5 milyon euroluk yıllık ücret yüzünden tıkandı.

SUUDİ ARABİSTAN İÇİN SON GÜN!

Suudi Arabistan’da transfer sezonu bu gece sonlanması nedeniyle Galatasaray için zaman daralırken teknik kadronun gitmesine onay verdiği bu isimlerin ikna olması için yönetim son kozlarını oynayacak. Futbolcuların ikna olması izin radikal bazı kararların alınabileceği belirtiliyor. Galatasaray’da transferin yetkili ismi Abdurrahim Albayrak, Gomis’in transferi ile ilgili sessizliğini koruyor.

Yayınlanma Tarihi:16:06,