SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fikret Orman’dan Burak Yılmaz iddiaları hakkında açıklama

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Trabzonspor'dan Burak Yılmaz'ı transfer edecekleri iddiasına katıldığı bir televizyon programında yanıt verdi.

Güncellenme: 18:14, 23/08/2018
Fikret Orman’dan Burak Yılmaz iddiaları hakkında açıklama

TRT Spor’da katıldığı bir televizyon programında konuşan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, “Ahmet Ağaoğlu bizim dostumuz. Trabzonspor da bizim dost kulübümüz. Biz bu durumdan fırsat çıkaracak zihniyette değiliz. Burak Yılmaz ile ilgili süreçlerle ilgimiz yok” diyerek transfer iddialarına son verdi.

Öte yandan Alvaro Negredo için resmi bir teklif olmadığını dile getiren Orman, “Bize ulaşan bir şey yok. Şartlar uygun olursa gider ama olmuyorsa da bizim kontratlı oyuncumuz” ifadelerini kullandı.

Domagoj Vida’nın geleceğini değerlendiren Orman, “Vida’yı satmak için almamıştık. İnanılmaz karakterli bir çocuk. O da gitmek istemediğini söylemişti” dedi.

Transfer konusunda dikkatli davranmaları gerektiğine değinen Orman, “Türkiye’nin gerçekleri var. Dövizde bir çıkış ortada. Bunlardan direkt etkileniyoruz. Biz de bunlardan direkt olarak etkilenen kulübüz. Onu al başkan, şunu getir başkan diye. Mantıklı işler yapmamız lazım. Bu durum taraftar baskısı yaratıyor. Bir taraf borç ne oldu diyor, diğeri transfer istiyor, öte yandan Euro geldi 7’ye. Biz son güne kadar hareket edeceğiz, olmuyorsa da yapmayacağız, demiştik. Kaleci ile ilgili fikirlerimiz var. İyi şeyler yapmaya çalışacağız. Taraftar istiyor diye de Beşiktaş’ın parasını çarçur etmeyiz.” şeklinde konuştu.