SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FIFA Uruguay Futbol Federasyonu yönetimine el koydu

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), Uruguay Futbol Federasyonu'nun yönetimine el koydu. FIFA'nın bu kararı almasında eski Federasyon Başkanı Wilmar Valdez'in istifası sonrası yönetimde yaşanan boşluk etkili oldu.

Güncellenme: 22:13, 23/08/2018
FIFA Uruguay Futbol Federasyonu yönetimine el koydu

Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası çeyrek final maçında rakibi Fransa’ya 2-0 yenilen Uruguay turnuvaya veda etmişti. Uruguay ortaya koyduğu başarılı performansla FIFA 2018 dünya sıralamasında 5’inciliğe yükselmişti.

Euronews’te yer alan habere göre; Uruguay 2030 yılında Arjantin ve Parguay ile birlikte Güney Amerika Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmak için aday olmuştu. Organizasyonda olası bir aksilik yaşanmaması için harekete geçen FIFA yetkilileri 28 Şubat 2019’a kadar ülke futbolunu yönetecek bir komitenin yönetimi devralacağını açıkladı.

Ayrıca, federasyon tüzüğünü de yakından inceleyeceği açıklanan komitenin bu süre içerisinde yeni federasyon başkanını seçmek için gerekli olan seçim çalışmalarını da yürüteceği kaydedildi.

Eski Federasyon Başkanı Valdez, kendisine ait olduğu öne sürülen, ülke ileri gelenleri hakkındaki eleştirel ses kayıtlarının medyaya sızmasının ardından istifa ettiğini açıklamıştı.

Yayınlanma Tarihi:21:26,