SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Everton’da forma giyen Cenk Tosun Angry Birds karakteri oldu

Everton forması giyen milli futbolcu Cenk Tosun, dünyanın en popüler oyunlarından Angry Birds'de karakter oldu. Cenk Tosun, takım arkadaşları Theo Walcott ve Gylfi Sigurdsson ile birlikte oyunda karakter olarak gösterilen dünyanın ilk futbolcuları arasında yer aldı.

Güncellenme: 10:00, 23/08/2018

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Everton’ın sponsoru olan ünlü video oyunu Angry Birds, Cenk Tosun, Theo Walcott ve Gylfi Sigurdsson’u karakter olarak oyuna ekledi. Cenk Tosun, Theo Walcott ve Gylfi Sigurdsson, dünyada Angry Birds karakteri olan ilk futbolcular arasında yer aldılar.

İLGİLİ HABER Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Grindel`den Mesut Özil itirafı Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Grindel`den Mesut Özil itirafı

Cenk Tosun, iki takım arkadaşı ile birlikte Angry Birds’ün ‘Extra-rare five-star birds’ isimli sınırlı serisinde karakter olarak yer alacaklar. Bu seri, 27 Ağustos 2018 tarihine kadar oynanabilecek. Oyun Angry Birds’ün internet sitesinden indirilebilecek.

İLGİLİ HABER Cenk Tosun`un takım arkadaşının vurduğu gol oluyor! Cenk Tosun`un takım arkadaşının vurduğu gol oluyor!

Karakterinin Angry Birds oyununda kullanılması ile ilgili konuşan Cenk Tosun, “Bu benim için gurur verici… Çocukken çok oynadığım bir oyundu. Hala da seyahatlerde vakit buldukça oynuyorum. Dünyanın en popüler video oyunlarından bir tanesi… Bu oyunun bir parçası olmak çok hoşuma gitti. Beni güzel anlatan bir karakter olmuş” dedi.

Yayınlanma Tarihi:09:59,