SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ahmet Ağaoğlu’dan Burak Yılmaz açıklaması ve Jose Sosa’ya bayram harçlığı

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Beşiktaş’tan Burak Yılmaz ile ilgili bir teklif gelmediğini belirterek, "Eğer ben Burak’ın parasını ödeyemiyorsam Türkiye’nin hiçbir kulübü ödeyemez" dedi. Öte yandan Trabzonspor'un gerçekleştirdiği bayramlaşma töreninde eğlenceli anlar yaşandı. Jose Sosa, törende başkan Ahmet Ağaoğlu'nun elini öptü. Başkan Ağaoğlu, Sosa'nın elini öpmesinin ardından Arjantinli oyuncuya 5 TL bayram harçlığı verdi.

Güncellenme: 23:37, 22/08/2018

Spor Toto Süper Lig’in iddialı ekiplerinden Trabzonspor’da bayramlaşma töreni gerçekleştirildi. Kulübü bir araya getiren törende eğlenceli anlar da yaşandı. Arjantinli yıldız futbolcu Jose Sosa, bayramlaşma esnasında Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun elini öptü. Başkan da oyuncusunun bu hareketini karşılıksız bırakmadı ve yıldız isme 5 TL bayram harçlığı verdi.

Törenin ardından konuşan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, transfer gündemi ile ilgili soruları da yanıtladı. Başkan, bordo-mavili kulüpte futbolculara talip olacak kulüplerin direkt olarak Trabzonspor ile iletişime geçmek zorunda olduğunu belirterek, “Beşiktaş'tan Burak Yılmaz ile ilgili teklif bana ulaşmadı. Trabzonspor Kulübü büyük bir kulüp. Trabzonspor aracılar aracılığı ile ne oyuncu alır ne de oyuncu verir. Bizim hiçbir oyuncumuza bu şekilde yapılan bir teklifi, biz hiçbir zaman için ciddiye almadık. Sadece Burak Yılmaz için değil bütün oyuncularımız için. Eskiden posta adresi vardı şimdi mail adresi var. Benim oyuncuma talip olacak kulüp benim kulübümle direkt olarak iletişime geçmek zorunda.

Ben hiçbir yetkisi olmayan insanlar aracılığıyla bu tür işlere girmem. Geldiğim zaman tavrım buydu, hiç değişmedi. Gidene kadar da değişmeyecek. Herkes bunun bilinciyle hareket etmek zorunda. Çünkü Burak Yılmaz, Sosa, Abdülkadir Ömür, Yusuf Yazıcı bunların hepsi bizim Trabzonspor Kulübü’nün sözleşmeleri oyuncularıdır. Bu oyuncular ile alakalı olarak herhangi düşüncesi ve fikri olan kulüp her kimse Trabzonspor ile iletişime geçmek zorunda. Onun haricindeki hiçbir teklifi ciddiye almıyoruz” dedi.

‘Burak’ın parasını ben ödeyemiyorsam, Türkiye’nin hiçbir kulübü ödeyemez’

Trabzonspor'un ciddi bir kulüp olduğunu dile getiren Başkan Ağaoğlu, “Ortada bir algı operasyonu yönetiliyor ödeme zorluğu içerisinde olan Trabzonspor diye. Eğer ben Burak'ın parasını ödeyemiyorsam Türkiye'nin hiçbir kulübü ödeyemez. Her oyuncunun Trabzonspor Kulübü’ne bir maliyetini vardır. Bu maliyetin altında bu oyuncuları Trabzonspor Kulübü’nün göndermesi mümkün değildir. En azından bu yönetim görev başında olduğu sürece. Bunu herkesin böyle bilmesi lazım. Spor ahlak ve etiği neyi gerektiriyorsa ona göre hareket etmek zorunlulukları vardır. Trabzonspor ciddi bir kulüptür. Düşüncesi ciddi olan Trabzonspor ile iletişime geçer” ifadelerini kullandı. İLGİLİ HABER Süper Lig`de 3`üncü haftanın hakemleri belli oldu Süper Lig`de 3`üncü haftanın hakemleri belli oldu

Yayınlanma Tarihi:20:07,