SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak’a şok tepki: Sizin ne hakkınız var…

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında kıyasıya bir yarışa sahne olan Emre Akbaba transferi hakkında Abdurrahim Albayrak'a sert eleştiri geldi.

Güncellenme: 10:33, 21/08/2018
Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak’a şok tepki: Sizin ne hakkınız var…

Hem Galatasaray hem de Fenerbahçe’nin transfer etmek istediği Aytemiz Alanyaspor’un milli futbolcusu Emre Akbaba, sarı-kırmızılı ekibe imza attı. İki ezeli rakibin kıyasıya yarışına sahne olan transfer gerçekleşmeden önce Galatasaray Asbaşkanı Abdurrahim Albayrak’ın yaptığı basın toplantısı dikkat çekti. Milliyet gazetesi yazarı Ercan Güven, Emre Akbaba transferinde Galatasaray’ın tutumunu ve Abdurrahim Albayrak’ın yaptığı basın toplantısını eleştirdi.

İLGİLİ HABER Yasin Öztekin`den Galatasaray taraftarlarına: Islıklasalar da... Yasin Öztekin`den Galatasaray taraftarlarına: Islıklasalar da...

Türkiye’deki futbol ortamında sağlanan barışın Emre Akbaba transferi ile bozulma noktasına geldiğinin altını çizen Ercan Güven, yazısında konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Fenerbahçe, Emre Akbaba transferinde ister edilgen deyin ister nazik- olumlu bir davranış sergilerken Galatasaray'ın yaklaşımı nasıldı peki?

Açık söyleyelim; eskisi gibi…

Geride kalmasını umduğumuz hırçın futbol düzeninden zerre kadar farklı değildi.

Yani… İki ezeli rakip Emre Akbaba üzerinden birbirine girmediyse, Fenerbahçe yeni huzur düzenine çoktan adapte olduğu içindir bilesiniz.

Hatta Alanyaspor bile Galatasaray'a uymadı!

Kimse kendini kandırmasın. Aksini iddia edenler Galatasaray ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak'ın Emre'nin transferi gerçekleşmeden önceki açıklamalarına baksın.

“Yattı bu transfer” morali ve mimikleriyle diyor ki Albayrak, “Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu'nu davet ettim. Kırmadı geldi. 3 Milyon Euro'da anlaşamadık. Ben Alanya'ya gidiyorum dedi”.

Devamı feci:

“Ben kendisini aracımla göndereyim dedim. Kabul etmedi. Ben saat 18.00'de gideceğim dedi ama maalesef o saatlerde Sabiha Gökçen'den Alanya'ya uçuş olmadığını öğrendik”!..

Çavuşoğlu yalan söylemiş yani!

Gidip Fenerbahçe ile konuştuğunu anlamış, yemediğini açıklıyor Albayrak.

Bir… Sizin ne hakkınız var Başkan Çavuşoğlu'nun uçağını araştırmaya?

İki… Ne hakkınız var yalan konuştu diye kamuoyuna açıklamaya.

Siz Galatasaray'ın 100 lirasını hesaplamakla iftihar ederken Çavuşoğlu Alanyaspor'a 350 bin Euro fazla kazandırmak için gidip Fenerbahçe ile konuşmuşsa suç mu?

Valla Abdurrahim Albayrak'ın bu suçlamasından sonra Hasan Çavuşoğlu'nun yerinde ben olsam Emre Akbaba'yı asla Galatasaray'a göndermezdim.

Dedik ya… Emre Akbaba transferi ortaya çıkardı ki, Galatasaray dışında herkes futboldaki huzur ortamına katkı vermeye çalışıyor. Hatta bu nedenle onurunun çiğnenmesini bile görmezden geliyor.

Galatasaray'ı yönetenler ise agresiflikten çifte standarda, hatta yazamadığım daha fazlasına kadar geçmişin bekçiliğini yapıyor.

Ne midir yazamadığım?

Abdurrahim Albayrak'ın aynı gün Emre transferini tamamladıktan sonra yalancılıkla suçladığı Alanyaspor başkanı hakkındaki açıklamasını okuyun anlayın:

“Bizim Hasan başkanla dostluğumuz pazara kadar değil, mezara kadardır diyorum. Kendisine çok selam söylüyorum.”