SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

17 yaşındaki tenisçi Selin Övünç sponsor bulamadığı için Amerika Açık’tan çekilmek zorunda kaldı

2001 doğumlu genç tenisçi Selin Övünç, sponsor bulamadığı için gençler kategorisinde katılım hakkı kazandığı Grand Slam turnuvası Amerika Açık'tan çekilmek zorunda kaldı. Sosyal medyada sporcumuza destek mesajları yağarken, tepkilerin ardından Türkiye Tenis Federasyonu'nun konuyla ilgili bir açıklama yapacağı öğrenildi.

Güncellenme: 00:50, 22/08/2018
17 yaşındaki tenisçi Selin Övünç sponsor bulamadığı için Amerika Açık’tan çekilmek zorunda kaldı

SÖZCÜ SKOR / Teniste sezonun dördüncü ve son Grand Slam’i olan Amerika Açık yaklaşırken 17 yaşındaki genç tenisçimiz Selin Övünç, yaptığı paylaşımla sosyal medyaya damga vurdu.

Bu sezon Fransa Açık ve Wimbledon da dahil olmak üzere birçok önemli organizasyonun gençler kategorisinde boy gösteren ve iki Grand Slam’e de federasyon ve Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle katılan 2001 doğumlu Selin, sponsor bulamadığı için gençler kategorisinde katılım hakkına sahip olduğu Amerika Açık’tan çekilmek zorunda kaldı.

ITF Junior klasmanında 77. sırada yer alan ve sekiz yaşında tenise başlayan Ankara doğumlu Selin, kişisel Twitter hesabından “Bu güzel günde, sponsor bulamadığımdan dolayı @usopen #AmerikaAçık turnuvasından geri çekilmek zorunda kaldığım için üzgünüm” şeklinde paylaşımda bulundu.

Tweet sosyal medyada gündeme damga vururken genç tenisçiye destek mesajları yağdı. Selin’in antrenörlüğünü babası Hakan Övünç yapmakta. Öte yandan sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan sanatçı Haluk Levent de Selin’e destek olabilmek için genç sporcuya bir mesaj gönderdi

Sosyal medyada doğan tepkilerin ardından konuyla ilgili bir açıklama yapacağı öğrenilen Türkiye Tenis Federasyonu’ndan henüz bir açıklama yapılmadı.

İLGİLİ HABER Cincinnati Masters`ta şampiyon Djokovic Cincinnati Masters`ta şampiyon Djokovic

Yayınlanma Tarihi:20:19,