SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yazarları Galatasaray Göztepe maçını değerlendirdi

1 Spor yazarları Galatasaray'ın 1-0 kazandığı Göztepe maçını yorumladı.
2 Bahadır ÇOKİŞLER (Sözcü): 3 puan gelince bunları söylemek olmaz ama G.Saray'ın santrforu Gomis'tir. Tamam Eren de bu takımın bir oyuncusu ama eğer Gomis varsa oynamalıdır. Fatih Hoca elbette oynatacağı oyuncuyu bilir. Tamam hata yaptı ancak vargücüyle çalıştığını biliyorum. Lig uzun bir maraton ve ona ihtiyaç olacaktır.
3 Melih SADIKOĞLU (Korkusuz): Fatih Terim, Eren Derdiyok’ta bu maçta da ısrar etti. Gomis kulübede forma bekledi. Fransız yıldızın artık takıma adapte olması gerekiyor. Galatasaray’ın ona ihtiyacı var.
4 Rıdvan DİLMEN (Fotomaç): Gomis geçen sezon 29 gol atmış. Eğer gitmezse Galatasaray'ın santrforu Gomis'tir. Fatih hoca hemen onu terk etmez. Hocanın Gomis ile ilgili çok mutlu olduğunu düşünmüyorum. Bunu muhakkak hissettirmiştir. İyi insan olmak başka bir şey, profesyonel olmak başka bir şey.
5 Serkan AKCAN (Fanatik): Fatih hoca, Eren’le Gomis’i tehdit edemeyeceğini anlamıştır sanırım. Eren’i oynatmaya devam ederse, Gomis’in ne kadar değerli bir santrfor olduğunu idrak etmemize yardımcı olacak. Satılmayacaksa Gomis, Galatasaray’ın birinci santrforudur.
6 Serhat ULUEREN (Vatan): Tartışmasız geçen sezonun en faydalı oyuncusu Emre Akbaba idi. Ve dün de gösterdi ki Emre, G.Saray’a ve Türk futboluna çok şeyler verecek. Gol atmak, attırmak için inanılmaz bir çaba gösterdi. Kendine iyi bakar ve sakatlanmazsa bu yıla her anlamda damgasını vurur.
7 Ömer ÜRÜNDÜL (Sabah): Emre Akbaba oyuna girdikten sonra hiç yabancılık çekmedi ve arkadaşıyla kısa sürede uyum sağladıktan sonra takıma mutlaka önemli katkılar verecektir. Bu maç bir kere daha gösterdi ki Rodrigues, Galatasaray'ın en önemli hücum gücü. Tek golün sahibi Onyekuru da yavaş yavaş takıma ısınıyor.
8 Attila GÖKÇE (Milliyet): Terim’e kalsa, Gomis’i bir de Galatasaray taraftarının önünde kulübede oturtup dersini iyice öğretebilirdi ama ilk yarıdaki Galatasaray, Onyekuru’nun golüne rağmen hocasına güven vermiyordu. Zorunlu olarak sahaya sürüldü. Bence iyi yaptı hoca... Gomis yeterince almıştır dersini.