SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yazarları Erzurumspor Beşiktaş maçı değerlendirdi

1 Spor yazarları Beşiktaş'ın 3-1 kazandığı Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçı hakkında değerlendirmelerde bulundu.
2 Lemi ÇELİK (Sözcü): Şenol Güneş; yoğun maç trafiği nedeniyle rotasyon yapmasına rağmen henüz takımını tam olarak hazır hale getiremedi. Beklenen olgun, kanatları iyi kullanan, daha çok topa sahip olan ve merkezden de yapmış olduğu akınlarla gol bulan bir takım oluşturmaya çalışıyor ama henüz beklenen düzeye bir türlü gelemedi.
3 Ali İSKEFLİ (Korkusuz): LASK Linz maçını iyi etüt eden Erzurum benzer bir oyunla mücadeleye başladı. Kartal’ın yumuşak karnı Medel, Oğuzhan ve Necip üçlemesine Şenol Güneş bile 45 dakika dayanamadı. İlk yarı bitmeden takımın 10 numarasını Sahadan aldı. Yıllar sonra ilk yarı soyunma odasına mağlup giden Kartal dönüşü golle yaparak maçı insiyatifini eline aldı.
4 Ali ECE (Fanatik): İlk 30 dakikada ligin yeni ekibi Erzurum 6 korner kullanırken Beşiktaş tek korner bile kazanamamıştı! Siyah- Beyazlılar ilk yarıyı skor olarak 1-0 geride kapatsa da oyun olarak daha da gerideydi. İkinci yarıda rüzgarı arkasına alan Beşiktaş da esmeye başladı.
5 Cem DİZDAR (Fanatik): Sahadaki isimlere ya da takım bonservis değerlerine bakılırsa İstanbul’dan Erzurum’a giden takım için ‘rahat’ değilse bile ‘kazanır’ diyen çok olurdu. Ancak geçen sezon bir alt ligden gelen Erzurum öyle bir ilk yarı oynadı ki Beşiktaş tek kelimeyle canını kurtardı!
6 Rıdvan DİLMEN (Fotomaç): Beşiktaş ile Erzurum, birlikte el ele Erzurum'u yendiler. Özellikle ilk yarıda Beşiktaş gibi bir takıma karşı 3-4 pozisyon bulacaksınız ve atamayacaksınız... 1-0 geride olmak Beşiktaş için kötü bir skor değildi.
7 Şansal BÜYÜKA (Milliyet): Beşiktaş devre arasında adına ister “fırça“ deyin, ister “terapi“, çok sıkı bir “uyarı“ almış olacak ki, ikinci yarının başlangıcı ile birlikte, o ilk yarıdaki perişan ve dağınık görüntüsünden kurtulup Beşiktaş gibi oynamaya başladı.
8 Güntekin ONAY (Vatan): Avrupa Ligi’ndeki Linz ve Erzurum maçlarından çıkarılması gereken ciddi dersler var. Beşiktaş’ın oyun kurucu meziyetleri olan bir forvet arkasına ve bir kaleciye acil ihtiyacı var. Dün rakip Erzurumspor değil de daha güçlü bir rakip olsaydı maç ilk yarıda biterdi.
9 Metin TEKİN (Sabah): Linz maçında skordan ziyade eleştirilen, oyun ve performanstı. Erzurum'da lig için ne yapacağı önemliydi. Beşiktaş öyle bir ilk yarı oynadı ki bu kadar net pozisyonlar verdiği ve kaleye gidemediği bir 45 dakika hatırlamıyorum.