SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Lazio taraftar grubundan skandal kampanya: Kadın taraftarlar…

Lazio taraftar grubundan skandal kampanya: Kadın taraftarlar…

Lazio'nun fanatik taraftar grubu Irriducibilis (Boyun eğmez) skandal bir kampanya başlattı. Daha önce ırkçı söylemleri nedeniyle sert eleştiriler alan grup, bu kez kadınları hedef aldı.

İtalya Serie A takımlarından Lazio’nun ırkçı taraftar grubu Irriducibilis (Boyun eğmez), kadınları hedef alan skandal bir kampanya başlattı. Grup, Roma Olimpiyat Stadyumu’nda kadın taraftarların ön sıralarda oturmamasını istedi. BBC Türkçe’de yer alan habere göre, elden ele dolaşan broşürde gruba üye taraftarlar, Roma Olimpiyat Stadı’nın kutsal bölgesi saydıkları Curva Nord kısmının ilk 10 sırasında kadın izleyicilere yer verilmemesini talep etti.

20 Ağustos 2018 Seks işçileri ile birlikte oldular iddiası Japon basketbolculara pahalıya patladı Endozenya'da düzenlenen 'Asya Oyunları'nda mücadele edecek olan Japonya Basketbol Milli Takımı oyuncuları, çok konuşulacak bir olaya imza attı. Japonya Basketbol Federasyonu, seks işçileri ile birlikte oldukları iddia edilen Japon basketbolcuları geri gönderdi. İlgili Haberi Oku

Yeni sezon başlamadan ortaya çıkan mektupta, “Kadınların, eşlerin ve kız arkadaşların” bu sıralara oturmaması gerektiği belirtilerek, “Romantik bir gün geçirmek için maça gelenlerin stadyumun başka yerlerine gitmesi” gerektiği belirtildi. Lazio’nun fanatik taraftar grubu daha önce de şiddet, ırkçılık ve Yahudi karşıtlığı kapsamına giren davranışlar sergilemişti.

Irriducibilis grubu, daha önce ezeli rakipleri Roma’nın taraftarlarına “Hakaret” amacıyla Yahudi Soykırımı’nın simge isimlerinden Anne Frank’ın fotoğrafını kullanması büyük tepki çekmişti.