SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bruma’yı unutturan adam

20 Ağustos 2018

Son şampiyonun evinde oynadığı maçlardaki kazanma hırsı futbolseverlerin artık ezberlediği bir gerçek. Rakip ne kadar iyi olursa olsun sarı-kırmızılı oyuncular mücadeleyi bir an olsun bırakmıyor. Geçen hafta A.Gücü karşısında lige fırtına gibi başlamanın da motivasyonu arttırdığını söyleyelim. Göztepe evinde Malatya'ya yenilmiş, daha da önemlisi gol pozisyonuna bile girememişti ama G.Saray karşısında daha ilk yarıda iki kere gol pozisyonuna girince maçın zor geçeceğini düşünmeden edemedim.

Sarı-kırmızılılar, karşılaşmaya oyunu merkezden kurmak yerine kanatlardan taşıdığı toplarla, rakip cezalanına yakın mevkide organize ve sonuç getiren akınlarla başlamak istedi. Soldan Onyekuru, sağdan az da olsa Sinan topları taşıdı. Fatih Hoca'nın hesabı, gol ya da goller bulup, ‘Belhanda ile topu ileride tutarım' oldu. Kaliteli futbolcuların varsa bir de bunların yanına bireysel özelliklerini ön plana çıkaran oyuncuların eklenirse iş daha da kolaylaşıyor. Sahada tazı gibi koşan, topa basan, rakibe sahayı dar eden hatta G.Saray taraftarına Bruma'yı unutturan Onyekuru'n varsa çok da konuşmaya gerek yok. Harika bir gol ile sarı-kırmızılılara derin bir nefes aldırdı.

Gomis'i affet hocam!

3 puan gelince bunları söylemek olmaz ama G.Saray'ın santrforu Gomis'tir. Tamam Eren de bu takımın bir oyuncusu ama eğer Gomis varsa oynamalıdır. Fatih Hoca elbette oynatacağı oyuncuyu bilir. Tamam hata yaptı ancak vargücüyle çalıştığını biliyorum. Lig uzun bir maraton ve ona ihtiyaç olacaktır. Söylemeden geçemeyeceğim, ligin ilk iki haftası geride kalmak üzere ve şu ana kadar gördüğümüz en iyi zemin Ali Sami Yen'de. Demek ki zemin iyi olunca ve futbolcuların da sakatlık korkusu olmayınca seyir zevki daha iyi oluyor.

Sahadaki oyuncular; başta Fatih Hoca, yönetim ve taraftara bayram hediyesini verdi. 8 maçtır kazanan, evinde 20 maçtır yenilmeyen G.Saray, bu sezon da şampiyonluğun en büyük favorisi olacaktır.

MAÇIN KIRILMA ANI

Ligin ilk haftasını puansız kapatan Göztepe maçı kilitlemiş, üst üste akınlarla bunaltan G.Saray'a karşı katı defans uyguluyordu. Ancak defansın dalgınlığından faydalanan Fernando, Onyukuru'ya harika bir asist yaptı ve maçın seyri değişti.

MAÇIN ADAMI

Onyekuru

Galatasaray’ın yeni transferi Onyekuru, görünen o ki, rakiplerin korkulu rüyası olacak. Topla yapabildikleri kadar saha içinde adım atmadık yer bırakmayacak. Attığı gol ile maçın kilidi açtı ve galibiyette önemli rol oynadı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek