SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yazarları Evkur Yeni Malatyaspor Fenerbahçe maçını değerlendirdi

1 Spor yazarları Evkur Yeni Malatyaspor-Fenerbahçe maçını yorumladı.
2 Lemi ÇELİK (Sözcü): Yenen golde Volkan’ın açık hatası vardı. Mutlaka bir kaleci transferi de yapılmalı. Volkan’ın artık jübilesi yaklaştı genç Berke’ye şans verilmeli. Slimani ilk maçına rağmen iyi oynadı. Aşırı hırstan istekten gol vuruşlarında isabet sağlayamadı. Ama gelecek müsabakalarda çok gol atacağının sinyallerini verdi. F.Bahçe gelecek adına umut veren bir performans sergiledi.
3 Bahadır ÇOKİŞLER (Sözcü): İlk hafta en çok net gol pozisyonu bulan iki takımın maçını izleyecektik. Malatya için kolay değil, karşısında büyük bir takım var. Yedek kulübesinde nice yıldızlar oturuyor. O kulübe ile neredeyse Avrupa kupalarında mücadele edebilecek hatta Süper Lig’de ilk 3’e oynayacak bir takım bile kurulabilir. İnsanın içi ‘cız’ ediyor; dolarlar, Euro’lar boşa gidince...
4 Rıdvan DİLMEN (Sabah): Fenerbahçe devrim gibi bir karar alarak, 20 yıllık bir başkan Aziz Yıldırım'ı artılarıyla eksileriyle değerlendirdi ve taraftarların sevgilisi Ali Koç'u seçti. Fenerbahçe başkanlığına da 1.5 yıl hazırlandı ve geldi. Ali Bey'in çok kredisi vardır, sonsuz. Ekonomik anlamda sürpriz bir tablodan bahsedildi. Eli kolu bağlı denilen Fenerbahçe, Barış, Ayew, Slimani, Ferdi, Berke gibi oyuncuları transfer etti. Ekonomik tablo sürprizdi belki ama hazır bir kadro da vardı. Fenerbahçe'nin ikinciliği başarı değildir ama ikinci yarıda oynanan futbol ve şampiyonluğu bir maçla kaybetmiş bir takım vardı.
5 Serdar Ali ÇELİKLER (HaberTürk): Fenerbahçe'nin 6-7 yıldır bir kalecisi yok. Volkan Demirel, Ali Koç'un yıkıp attığı eski yönetim zihniyetinin saha içindeki yansıması. Bariz olarak son 5 yıldır liyakatıyla değil "Takımı topla Volkan" zihniyeti ile kalesini korudu. Aziz Yıldırım'ın manevi oğlu kontenjanından sahada yer alması normaldi ama 1.5 yıldır çalışıp 100 futbolcu izlediği söylenen Comolli ve futbol yönetiminin kaleci bulamamış olması büyük hatadır.
6 Ömer ÜRÜNDÜL (Sabah): Bu maçta yaptığım gözlemler şöyle: Mehmet Ekici fizik olarak hiç hazır değil. Ayew eğer bu fiziki düşüşe devam ederse hiçbir katkı sağlayamaz. Barış Alıcı kopuk kopuk oynuyor. Yetenekli, etkili driplingleri ve içe kat eden aksiyonları var ama geriye yardım yönü çok eksik. Gelelim Slimani'ye... Çok yakından tanıdığım bir santrfor. İlk defa oynadığı maçta da beklediğimden daha iyi şekilde görevini yaptı.
7 Ercan GÜVEN (Milliyet): Valla helal olsun Aykut Kocaman’a!.. Bir hoca bir takımda ancak bu kadar iz bırakır. Futbolcu değişiyor, teknik direktör değişiyor, başkan değişiyor; futbol değişmiyor Fenerbahçe’de. Daha doğrusu değiştiremiyor Cocu... Rotasyon yapıyor diyorlar ya... Rotasyon işler iyi giderken yapılan yer değiştirmelerdir; Cocu’nunki rotasyon değil arayış, zorlayış. Çaresizlik kokuyor.
8 Ali ECE (Fanatik): Malatya, Erol Bulut geldiğinden beri rakiplerine kolay geniş alan bırakmayan bir takım. Bu yüzden Fenerbahçe’nin hücumda alanı genişletmesi gerekiyordu. Sarı- Lacivertliler hücumda toparlanamadığı gibi savunmada da mavi ekran verdi. Cocu geldi ama fikirleri Hollanda’da kaldı.