SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Koç doğru yolda

19 Ağustos 2018

Fenerbahçe, Malatya karşısında iyi oynadı ama karşılığını alamadı. Daha çok topa sahip olan, daha çok pas yapan, daha çabuk oyunun yönünü değiştiren, daha etkili akınlar yapan bir F.Bahçe vardı. Son yıllarda deplasmanlarda bu kadar iyi bir F.Bahçe izlememiştik. Eksikleri var mı? Tabii ki var. Cocu futbolcularını tanıdıkça ideal 11'i bulacaktır. Elindeki futbolcuların özelliklerine göre en iyi taktiği ve sistemi uygulamaya çalışıyor. 4-2-3-1 sisteminde iki ön libero Josef ve Mehmet Topal; ikisi de aynı özellikte ve bir kişinin yapacağı işi iki kişi yapıyor. Ağır oldukları için takımın temposunu ve hızını düşürüyorlar. Hızlı bir şekilde atağa çıkmak isteyen F.Bahçe'yi de engelliyorlar.

Ayew iyi futbolcu ama…

Artık Eljif Elmas'ın oynaması gerekiyor. Nasıl Barış ile beraber forvette takımın hızı ve temposu artıyorsa, Eljif de oynadığı zaman hız ve tempo artacaktır. Mehmet Ekici'nin Valbuena'dan çok daha iyi bir futbolcu olduğu ortada. F.Bahçe başarılı olmak istiyorsa Slimani gibi iyi bir santrfordan sonra mutlaka Barış, Eljif ve Mehmet Ekici'yi kazanmalıdır. Valbuena ve Soldoda ile acil bir şekilde vedalaşmalı. Ayew iyi futbolcu fakat çok bireysel oynuyor. Bireysel performansını takım oyunu ile bütünleştirip sonuç alamıyor. Sol bek Hasan Ali hücuma çıkıyor, gayet güzel ama bu kadar üst düzey bir futbolcu bakmadan, gelişi güzel orta yapamaz. Hücuma çıkan bek bakarak ve görerek asist yapar. Bu yüzden Hasan Ali maalesef F.Bahçe'nin sol beki olamayacak. Yenen golde Volkan'ın açık hatası vardı. Mutlaka bir kaleci transferi de yapılmalı. Volkan'ın artık jübilesi yaklaştı genç Berke'ye şans verilmeli. Slimani ilk maçına rağmen iyi oynadı. Aşırı hırstan istekten gol vuruşlarında isabet sağlayamadı. Ama gelecek müsabakalarda çok gol atacağının sinyallerini verdi. F.Bahçe gelecek adına umut veren bir performans sergiledi. Şampiyonluğa yürüyecek bir takım oluşuyor. Ali Koç doğru yolda. Erol Bulut'u da kurduğu bu güzel takım ve oynattığı futbol nedeniyle tebrik ediyorum.

Maçın kırılma anı

Yıllardır atmış olduğu kafa gollerine alışık olduğumuz Slimani, Malatya karşısında yüzde yüzlük pozisyon maçın kırılma anıdır.

Maçın adamı

Guillerme

Guillerme yapmış olduğu asistle adeta Aleksic'e alda at dedi. Skoru belirledi maçın adamı olmayı hak etti.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek