SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolcu eşya mıdır?

19 Ağustos 2018

Sönük geçen transfer sezonunun en çok konuşulan ismi Aytemiz Alanyasporlu Emre Akbaba oldu. İlk olarak Beşiktaş ve Galatasaray'la adı anılan oyuncu için Fenerbahçe'nin de girişimde bulunduğu ortaya çıktı. Durumu fırsata çeviren kulüp yöneticileri ise piyasayı kızıştırıp daha fazla kâr elde etmek için işi ‘İspanya'dan da teklif var'a kadar getirdiler. Bilgi kirliği içerisindeki en net açıklama ise Galatasaray Kulübü 2'nci Başkanı Abdurrahim Albayrak'tan geldi. Albayrak, futbolcunun “Ben Galatasaraylıyım, Galatasaray'a gitmek istiyorum” dediğini aktardı.

Ortaya çıkan tabloda; Emre'nin Galatasaray'a gelmek istediği ve gerekirse kulübünden ‘fedakârlık' beklediği görüldü. Kulübü de doğal olarak “En fazla parayı veren Emre'yi alır” duruşunu korudu. Serüven ise dün sonuçlandı. Emre artık sarı-kırmızılı formayı giyecek. Doğru olan da buydu. Öyle ki söylentiler bile Emre Akbaba'yı Fenerbahçeliler arasında istenmeyen adam haline getirmeye yetti…

Emre, Galatasaray'a gerçekten ‘direne direne' geldiyse bu kulüpte çok başarılı olacağı kesin. Ancak pazarlık dönemindeki tüm bu iddialar sadece birkaç yüz bin dolar için ise (Hoş sadece ‘dolar' deyip geçmemek lazım artık ama…) ve ‘abartıysa' gerçekten acı bir durum. Bir futbolcunun duyguları, piyasa kızıştırma için kullanılıp kariyerine mal edilmemeli. Sonuç olarak Emre'nin Galatasaray'ı ‘Ne kadar çok sevdiğini' artık yeşil sahada göreceğiz. Hayırlı olsun.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek