SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Yönetimi eleştirinin bedeli ağır oldu! Kovuldu…

Yönetimi eleştirinin bedeli ağır oldu! Kovuldu…

Bordeaux takımının teknik direktörü Gustavo Poyet, yönetime yaptığı eleştirinin bedelini kovularak ödedi. Gustavo Poyet, işine son verildiğini sabah tesislere geldiğinde öğrendi.

SKOR DIŞ HABER Fransa Ligue 1 takımlarından Bordeaux’yu çalıştıran Gustavo Poyet, UEFA Avrupa Ligi’nde Mariupol ile oynanan maçın ardından yönetime yaptığı eleştiriler nedeniyle işinden oldu. Forvet oyuncusu Gaetan Laborde’nin kendisinden habersiz satılmasına sinirlenen Poyet, yönetimin hareketini “Rezillik” olarak adlandırdı. Mariupol’u 2-1 yenerek tur atlayan Bordeaux’nun teknik direktörü Poyet, galibiyete rağmen sert açıklamalarda bulundu.

17 Ağustos 2018 Toni Kroos`tan Mesut Özil`e eleştiri: Saçmalıktan ibaret olan kısımların... İlgili Haberi Oku

“Bugün bu kulüpteki en mutsuz günüm” diyerek sözlerine başlayan Poyet “Kulübün Gaetan Laborde’yi Avrupa maçından saatler önce, bana sormadan satması tam bir rezillik… Onlara yerini oyuncu almadan Gaetan Laborde’nin satılmaması gerektiğini söyledim. Ancak beni dinlemediler. Bu akşam maç için otele geldik ve Gaetan Laborde orada yoktu. Şaşkına döndüm. Kimse bana bu konu hakkında bir şey söylemedi” şeklinde konuştu.

Maçın ertesi günü antrenman tesislerine giden Poyet, işin son verildiğini öğrendi. Tesislere girmesi yasaklanan Poyet, futbolcusunun kendisinden habersiz satıldığı için yaptığı eleştiri sonrası işini de kaybetmiş oldu.