SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yazarları LASK Linz Beşiktaş maçını yorumladı

1 Lemi ÇELİK (SÖZCÜ): Kardeşim kendinizden utanmıyorsanız, Avrupa’da yıllarca birçok nedenlerden dolayı dışlanmış olan bir Türk halkı vardı. Bu insanlar gelmiş tribünleri doldurmuşlar ve size orada destek verirken sizin bu kadar kendinize saygınız olmasa bile hiç değilse tribünleri dolduran coşkulu Türk taraftarlara bunu yapmamalıydınız. Vurdumduymaz, duyarsız müsabakaya çıkma hakkınız yoktu.
2 Utkan AYDIN (Korkusuz): Beşiktaş’ın LASK Linz’e elenmekten son anda kurtulması sevindirici de maçın tamamı büyük bir hüsran. Beşiktaş’ın sahada lideri yoktu. Bu klasik cümlenin altını dolduralım. Rakibin sertliği ve zeminin bozukluğuna, oyuncuların isteksizliği eklenince sahada “Haydi beyler” diyecek bir figür çıkmadı.
3 Galip ÖZTÜRK (AMK): Başkan Orman da Teknik Direktör Şenol Güneş de kaleciye gerek yok diyor. Ama dün bir kez daha görüldü ki Tolga Zengin ile yola devam etmenin imkanı yok. Artık 34 yaşına geldi ve bence dönemini tamamladı. Fabri ayarında bir kaleci kesinlikle alınmalı. Ama kesinlikle Tolga’nın yerine Harun Tekin de transfer edilmemeli.
4 Erman ÖZGÜR (Fanatik): Linz’in yükselen direnci ile pozisyon bile bulamadığımız maçta Şenol Güneş’in sezon başı gitsin dediği Negredo tur için sahaya sürüldü ve bir mucize gerçekleşti. Kaleye dahi gitmekte zorlanırken Pepe’nin indirdiği topta Negredo golü atarak berbat geçen maçın kurtarıcısı oldu.
5 Sinan VARDAR (Fotomaç): Dünkü kahır gibi geçen 90 dakikayı izlerken son 4 sezon aklıma geldi. Avrupa devlerini sıra sıra deviren o takım gitmiş yerine seyrederken sıkıntı veren bir takım gelmiş. Çok şükür ki beğenmediğimiz Negredo son dakikada sahneye çıktı ve Beşiktaş'ı ipten aldı. Küsmedi, kırılmadı, çıkıp takımını ipten aldı. Helal olsun sana İspanyol!
6 Attila GÖKÇE (Milliyet): Dilim varmıyor ama, gecenin kaybeden kumarbazı da Şenol Güneş oldu. Gökhan Gönül’ü kulübede tutuyorsun. Adriano mecburiyetten sağ bek... Necip Uysal’ı ve Vida’yı da kulübede oturtuyorsun, sadece antrenman gözlemiyle Roco’yu Pepe’ye ortak ediyorsun. Bu kadar terslik, böylesine anlaşılmaz bir durumu Şenol hocaya hiç yakıştıramadık.
7 Gökhan DİNÇ (Vatan): Şenol hoca sezon başından bu yana hazırlık maçlarında bile oynatmadığı “yeni sezonda aramızda olamayacak” dediği Negredo’ya sığındı. İşte o oyuncu sezon boyunca neler yapabileceğinin sinyalini verecek bir gol attı. Hem de ne gol. Herkese cevap verdi. Hem yönetime hem Şenol hocaya net bir yanıt oldu bu. Hem yönetimi hem de Şenol hocayı kurtardı.