SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Beşiktaş’ın golcüsü Mustafa Pektemek Galatasaray yolunda

Beşiktaş’ın golcüsü Mustafa Pektemek Galatasaray yolunda

Galatasaray, Beşiktaş'ın forvet oyuncusu Mustafa Pektemek için harekete geçti. Beşiktaş ile transfer konusunda anlaşan Galatasaray yönetimi, Mustafa Pektemek'in kararını bekliyor.

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, sponsorluk sözleşmesinin imza töreninde Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan futbolcu istediklerini söylemişti. Bu futbolcunun kim olduğu hakkında sır vermeyen Abdurrahim Albayrak’ın bahsettiği ismin Mustafa Pektemek olduğu öğrenildi. Kulüpler Birliği toplantısında Beşiktaş yönetimi ile Mustafa Pektemek’in durumunu soran Galatasaray yönetimi, olumlu yanıt alınca transfer için girişimlere başladı.

17 Ağustos 2018 Emre Akbaba transferinde en son gelişmeler... Galatasaray ve Fenerbahçe... Aytemiz Alanyaspor'un milli futbolcusu Emre Akbaba için Galatasaray ve Fenerbahçe amansız bir yarışa girdi. Fenerbahçe'nin teklifini kabul eden Aytemiz Alanyaspor yönetimi, Galatasaray'a transfer olmak isteyen Emre Akbaba'nın kararını beklemeye başladı. Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, Emre Akbaba'nın zorla Fenerbahçe'ye gönderilmek istendiğini öne sürdü İlgili Haberi Oku

Bafetimbi Gomis ve Eren Derdiyok’un yanına yerli bir forvet arayışında olan Galatasaray, listesine Mustafa Pektemek’i aldı. Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, sponsorluk sözleşmesinin imza töreninde Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile aralarında geçen transfer konuşmasını anlattı. Abdurrahim Albayrak “Dün Kulüple Birliği başkanıyla bir futbolcuyla ilgili görüş aldık. ‘Sorun yok, alabilirsiniz’ dedi. Fikret başkana da teşekkür ederim. Kulüpler arasındaki transfer görüşmeleri böyle olmalı” dedi. Abdurrahim Albayrak’ın Fikret Orman’dan istediği futbolcunun Mustafa Pektemek olduğu, iki kulübün anlaştığı ve 30 yaşındaki futbolcunun vereceği karara göre transferin seyrinin devam edeceği belirtildi.

Beşiktaş’tan daha önce Ayhan Akman, Serdar Özkan, Gökhan Zan, Cenk Gönen gibi isimler transfer olmuştu.