SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rakibi küçümsemek pahalıya mal olacaktı

17 Ağustos 2018

Beşiktaş'ın rakibinin toplam değeri bir Vida'nın bonservisi kadar etmez. Beşiktaş ile ilgili bu maçta hangi taktiği, hangi sistemi konuşacağız? Rakibini küçümseyen, müsabakaya konsantre olamayan, sahaya yüzde 50 performansını bile yansıtamayan böyle bir takımdan iyi sonuç almasını beklemek hayalcilik olur.

Kardeşim kendinizden utanmıyorsanız, Avrupa'da yıllarca birçok nedenlerden dolayı dışlanmış olan bir Türk halkı vardı. Bu insanlar gelmiş tribünleri doldurmuşlar ve size orada destek verirken sizin bu kadar kendinize saygınız olmasa bile hiç değilse tribünleri dolduran coşkulu Türk taraftarlara bunu yapmamalıydınız. Vurdumduymaz, duyarsız müsabakaya çıkma hakkınız yoktu.

Çok önemli teknik direktörlük kurslarında ve herhangi bir futbolcu özellikle defans oyuncusu top rakibin ayağındayken topu almak için rakibin üzerine yüzde yüz hızla koşmaz. Bu ne demektir? Yüzde yüz hızla koşarken bu rakibe mesajdır: Bana çalım at. Maalesef yenilen ilk golde maçın kırılma anında Pepe vurdumduymaz bir şekilde tam hızla koşarak rakipten çalım yemek için her şeyi yaptı ve takımına golü yedirdi. Türkiye liginde şampiyonluklar yaşamış bir takım, Avrupa kupalarında başarılı olmuş bir takım, zayıf rakibi karşısında çok pas hatası yapıyorsa, garanti paslarla oyunun yönünü çok çabuk çevirip etkili akınlar yapamıyorsa, etkili kontrataklar yapamıyorsa, kanatları yeterince kullanamıyorsa bu takım başarılı olamaz. Lens takımın, takım oyunu oynamasını engelliyor. Takımı, takım olmaktan çıkarıyor. 1 hafta önce çok iyi oynayan Oğuzhan her maçta tam kapasite ortaya koymazsa Beşiktaş'ta forma şansı bulamaz. Babel'in kendi mevkisi haricinde başka mevkilerde başarılı olamayacağı artık kesinleşmiştir.

Hocam; lütfen 4-2-3-1 sisteminden vazgeçme. Bu takım zorunluluk haricinde çift santrfor oynamaz. Beşiktaş, her müsabakaya yüzde yüz performansla tam kapasiteyle çıkmalı ki, başarılı olsun. Kaleci Tolga'yı da üstün başarısından dolayı kutluyoruz. Bundan sonraki Avrupa maçlarında da başarılar diliyoruz.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek