SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ne yaptın Kobe Bryant! 4.5 yılda 30 kattan fazla…

Dünyaca ünlü eski basketbolcu Kobe Bryant, iş dünyasında da başarıdan başarıya koşuyor. Yaklaşık 4.5 yıl önce 6 milyon dolara kurduğu BodyArmor isimli içecek markası, değerini 30 kattan fazla kazandı.

Güncellenme: 09:28, 16/08/2018
Ne yaptın Kobe Bryant! 4.5 yılda 30 kattan fazla…

SKOR DIŞ HABER Los Angeles Lakers’ın efsane basketbolcusu Kobe Bryant, parkelerde gösterdiği inanılmaz başarıyı iş dünyasında da sürdürecek gibi görünüyor. 2016 yılında aktif basketbolculuk kariyerinden emekliliğe ayrılan Kobe Bryant, şirket sahibi olarak servetini katlamaya devam ediyor.

İLGİLİ HABER Dirk Nowitzki`den `rekor` sözleşme! Dirk Nowitzki`den `rekor` sözleşme!

Basketbolu bırakma kararından iki yıl önce, 2014 yılının Mart ayında Kobe Bryant, 6 milyon dolara BodyArmor isimli içecek şirketini kurdu. Piyasaya iyi bir giriş yapan enerji içeceği BodyArmor, Coca Cola’nın dikkatini çekti. Tam 4.5 yıl sonra Coca Cola, BodyArmor markasının azınlık hissesini satın aldığını duyurdu. Bu satış, Kobe Bryant’ın şirketinin değerini 4.5 yılda 6 milyon dolardan 200 milyon dolara yükseltti. Böylece şirketin değeri kısa sürede 30 kattan fazla değerlendi. Kobe Bryant böylece 15 sezon NBA’de oynayarak kazandığı parayı sadece 4.5 yılda kasasına koymuş oldu.

Basketbolculuk kariyerinde efsaneler arasında gösterilen Kobe Bryant’ın, bu ticari zeka ile iş dünyasında da adından söz ettirecek gibi görünüyor.

Yayınlanma Tarihi:09:13,