SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şansal Büyüka ve Güntekin Onay’dan Giuliano’ya eleştiri… Fenerbahçe taraftarından Giuliano’ya tepki!

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde Benfica elenmesinin ardından eleştiri okları Brezilyalı futbolcu Giuliano'ya çevrildi. Fenerbahçe taraftarları, Benfica maçının son dakikalarında Giuliano'yu protesto etti. Şansal Büyüka ve Güntekin Onay'ın eleştirdiği Giuliano'ya, Fenerbahçe taraftaları sosyal medyadan da tepki gösterdi.

Güncellenme: 00:44, 15/08/2018
Şansal Büyüka ve Güntekin Onay’dan Giuliano’ya eleştiri… Fenerbahçe taraftarından Giuliano’ya tepki!

UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda deplasmanda 1-0 yenildiği Benfica ile sahasında 1-1 kalan Fenerbahçe, elenerek taraftarını hayal kırıklığına uğrattı. İki maçta da rakibi karşısında pek etkili olamayan Fenerbahçe’de Brezilyalı yıldız Giuliano, hem spor yazarlarının hem de taraftarların hedefi haline geldi. Geçen sezonki performansını aratan Giuliano, Benfica ile Kadıköy’de oynanan karşılaşmada taraftarların tepkisini çekti. Bir grup Fenerbahçe taraftarı, karşılaşmanın uzatma dakikalarında top ayağına geldiğinde Giuliano’yu ıslıkla protesto etti. Şansal Büyüka ve Güntekin Onay, Guiliano’nun sergilediği performansı eleştirirken, sosyal medyada da Brezilyalı yıldıza tepki yağdı.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe teknik direktörü Phillip Cocu`dan Benfica maçı sonrası ilk açıklama Fenerbahçe teknik direktörü Phillip Cocu`dan Benfica maçı sonrası ilk açıklama

Şansal Büyüka, Benfica maçlarında Giuliano’nun takıma hiçbir katkı sağlamadığını söylerken “Giuliano’nun adı Brezilya milli takımıyla anılıyor ama Eljif Elmas’ın yarısı kadar katkı sağlayamıyor” dedi. Güntekin Onay da performansını beğenmediği Giuliano için “Giuliano hiç yok. Golcü bir oyuncu, istatistikleri harika… Güzel goller attığı, tabelayı değiştirdiği maçlar var. Ama oyun içinde hiç yok. Skorda var ama oyunda Fenerbahçe’nin maestrosu olamadı. Giuliano maalesef, sorumluluk alması gereken noktalarda almadı” eleştirisinde bulundu.

Fenerbahçe taraftarı da sosyal medyadan Guiliano’ya yüklendi. Giuliano’nun satılması gerektiğini belirten Fenerbahçe taraftarları, Twitter’da verdiği tepkilerden bazıları şöyle: