SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mesut Özil’e geri dön çağrısı: Böyle ayrılmış olması büyük ayıp

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği fotoğraf sonrası federasyon tarafından ırkçı saldırılara maruz kaldığı gerekçesiyle Almanya Milli Takımı'nı bırakma kararı alan Mesut Özil'e Timo Werner'de geri dön çağrısı geldi. Almanya Milli Takımı futbolcuları arasında konu hakkında ilk kez konuşan isim olan Tino Werner, "Mesut Özil'in böyle ayrılmış olması büyük ayıp" dedi.

Güncellenme: 13:01, 15/08/2018
Mesut Özil’e geri dön çağrısı: Böyle ayrılmış olması büyük ayıp

SKOR DIŞ HABER Almanya Milli Takımı’nı bırakma kararı almasının ardından Almanya Futbol Federasyonu’nu topa tutan Mesut Özil’e, Leipzig’de forma giyen Tino Werner’den destek geldi. Almanya Milli Takımı futbolcuları arasında Mesut Özil’in kararı ile ilgili ilk kez yorum yapan isim olarak dikkat çeken Tino Werner, ‘Geri dön’ çağrısında bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği fotoğraf sonrası eleştiri yağmuruna tutulan ve bu eleştirilerin ırkçılığına vardığını belirterek milli takım kariyerini noktalayan Mesut Özil’in yaşadıkları ile ilgili Tino Werner “Böyle ayrılmış olması büyük ayıp” değerlendirmesinde bulundu.

İLGİLİ HABER Mesut Özil takım kuruyor! Mesut Özil takım kuruyor!

Almanya basınına konuşan Tino Werner, Mesut Özil’in milli takıma geri dönmesi gerektiğinin altını çizerken “Mesut Özil’in böyle ayrılmış olması büyük ayıp… Takımda ciddi anlamda fark yaratan bir oyuncu… Almanya Milli Takımı içinde Mesut Özil’e büyük saygı duyuluyor. Geri dönerse takımın büyük çoğunluğu mutlu olacaktır” dedi.

KENAN KARAMAN DA KONUŞTU

Geçtiğimiz sezon sonu Hannover 96’dan Bundesliga’nın yeni ekibi Fortuna Düsseldorf’a transfer olan milli oyuncu Kenan Karaman da Mesut Özil’in milli takımı bırakma kararı hakkında konuştu. Bir süre önce Alman Milli Takımı’nı bırakan Mesut Özil ile ilgili soruya  cevap vere Kenan Karaman, “Bu konuda bir yorum yapmak istemiyorum, şahsi fikridir, herkesin saygı göstermesi gerekiyor” yorumunda bulundu.

Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası’nın ardından milli takım kariyerini noktaladığını açıklayan 29 yaşındaki Mesut Özil, Almanya forması ile çıktığı 92 maçta 23 gole imza attı.