SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin genç yıldızının bilinmeyen hikayesi: Eljif Elmas’ı 500 euro’ya keşfettim

Oynadığı futbolla Fenerbahçe taraftarını heyecanlandıran Eljif Elmas'ın hiç bilinmeyen bir hikayesi ortaya çıktı. Makedonya Milli Takımı Teknik Direktörü Igor Angelovski, SÖZCÜ SPOR'dan Sercan Hamzaoğlu'na Eljif Elmas'ın keşfedilme hikayesini anlattı.

Güncellenme: 15:33, 15/08/2018
Fenerbahçe’nin genç yıldızının bilinmeyen hikayesi: Eljif Elmas’ı 500 euro’ya keşfettim

ÖZEL HABER / Makedonya Milli Takımı'nın teknik direktörü Igor Angelovski, Fenerbahçe'nin genç yıldızı Eljif Elmas'ı nasıl keşfettiğini SÖZCÜ SPOR’dan Sercan Hamzaoğlu‘na anlattı. Ejlif'i 11 yaşındayken keşfettiğini anlatan Angelovski, genç futbolcunun bilinmeyen keşfedilme hikayesini şu sözlerle ifade etti:

“Ben o zaman Rabotnicki'nin sportif direktörüydüm. Eljif, Türk okulunun takımı olan Tefeyyüz'de oynuyordu. Başkanı Eljif'i almak için ikna etmeye çalıştım. Bu yaştaki bir çocuğa 500 euro verilmeyeceğini söyledi. Sonunda benim baskılarımla 500 euro’yu verdi ve Eljif'i 500 euro'ya keşfedip takıma kazandırdık. Takımın teknik direktörü olduktan sonra Eljif'i 16 yaşında ilk 11'de sahaya çıkarttım. Ona çok güveniyordum. Milli takıma teknik direktör olduğumda 17 yaşındayken Elif'i İspanya maçında sahaya sürdüm. Eljif'le bizim yolumuz bir. Onu transfer edende, profesyonel oynatan da milli takımda oynatan da benim. Babası da futbolcu olmasında baş roldür. Harika bir aile ortamında büyümüş. Çok düzgün bir çocuktur Eljif. Futbol kalitesi de ortada. Eljif'in bir gün Real Madrid'e, Barcelona'da oynamasını yürekten isterim ama önce Fenerbahçe. Fenerbahçe'nin lideri olacak Eljif…”

İLGİLİ HABER Fenerbahçe Başkanı Ali Koç yıkıldı! Fenerbahçe Başkanı Ali Koç yıkıldı!

Eljif için her şeyin çok iyi gittiğini anlatan Makedon teknik adam, “Eljif hakkında konuşulan her şey çok güzel. Böyle sürekli oynamaya devam ederse, gerçek performansını daha çabuk yakalayacak. Eljif, çok daha fazlalarını yapabilecek potansiyele sahip. Üstüne koya koya devam edecektir. Eljif'in neler yapabileceğini biliyorum. Kendisi sadece Fenerbahçe'yi düşünüyor şu an. Şimdiden gelecekteki transferleri konuşmak da doğru değil. Eljif, rekor transfer ücretleriyle transfer olabilir ama bunları konuşmak için erken” dedi.

 

“Yaşı itibariyle Modric'ten daha iyi yerde”

Eljif'in stilini Hırvatların dünyaca ünlü yıldızı Luka Modric'e benzeten Angelovski, genç oyuncunun Modric seviyesine çıkacağına inandığı aktararak, şöyle konuştu:

“Eljif, Modric'İn potansiyeline sahip bir oyuncu. Modric, Eljif'in yaşındayken Dinamo Zagreb'te oynuyordu. Eljif ise daha büyük kulüpte Fenerbahçe'de oynuyor. Eljif, şu anki yaşı itibariyle Modric'ten daha iyi bir kulüpte. Sonuçta Modric bu yaşta Dinamo Zagrep'te oynuyordu, Eljif ise Fenerbahçe'de oynuyor.”

 

“Aykut Kocaman sayesinde burada”

Makedon teknik adam, Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Aykut Kocaman'ın Eljif'in transferindeki rolüne de vurgu yaparak, şunları kaydetti:

Eljif geçen sezon oynamasa da onun kalitesini bekliyorduk. Uyum süresi geçirdi. Genç yaşta böyle önemli bir kulübe geldiğin zaman uyum zor olur ama Eljif çok çabuk adapte oldu. Eljif'in burada olmasının sebebi Aykut Kocaman. Takım şampiyonluk mücadelesinde olduğu için böyle genç oyuncuyu bir anda sahaya sürmek zordur. Kocaman'ın çok süre vermesi kolay değildi. Eljif geçen sezon oynamasa da onun kalitesini bekliyorduk. Uyum süresi geçirdi. Genç yaşta böyle önemli bir kulübe geldiğin zaman uyum zor olur ama Eljif çok çabuk adapte oldu.”

Fenerbahçe'nin bu sezon çok daha farlı bir yapıda olduğunu da aktaran Angelovski, “Ali Koç'un başkanıyla başka bir Fenerbahçe gördüm sahada. Geçen seneden daha farklı bir takım olduğu gözüküyor. Aykut Kocaman'a da çok saygı duyuyorum. Her antrenörün değişik bir oyun felsefesi vardır. Bu sene daha ofansif oynayan bir Fenerbahçe izleyeceğimizi düşünüyorum. Baskıyı çok iyi yapıyor. Cocu çok önemli bir antrenör. Daha pozitif ve skorer bir takım olacaktır” dedi.

Türk futbolundan da övgüyle bahseden Makedon teknik adam, “Türk futbolunda sadece övgüyle bahsedebilirim. Futbola aşık bir ülke. Çok yeni, harika statlar yapıldı. Çok önemli oyuncular Türkiye'ye geliyor. Türk Milli Takımı da Lucescu'yla tekrar maksimum seviyesine ulaşacaktır. Bizde de Türkiye gibi çok önemli genç oyuncular var. Tarihimizde büyük bir şampiyona yok. Biz de artık bu seviyelere geleceğimize inanıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:15:12,