SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe elendi 37 milyon euro Galatasaray’a kaldı

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Benfica'ya elenmesinin ardından UEFA'dan gelecek yayın gelirinin tamamı Galatasaray'a kalacak. Galatasaray, böylece Şampiyonlar Ligi'nde yaklaşık 37 milyon euro'yu kasasına koyacak.

Güncellenme: 23:37, 14/08/2018
Fenerbahçe elendi 37 milyon euro Galatasaray’a kaldı

UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Fenerbahçe, deplasmanda 1-0 kaybettiği Benfica ile sahasında 1-1 berabere kaldı. Şampiyonlar Ligi’ne erken veda eden Fenerbahçe, yoluna UEFA Avrupa Ligi’nde devam edecek. Fenerbahçe’nin elenmesinin ardından Türkiye’nin Şampiyonlar Ligi’nde iki takımla temsil edilme şansı da sona erdi. Galatasaray, Türkiye’den Şampiyonlar Ligi’ne katılan tek takım olacak. Bu nedenle Galatasaray, UEFA’dan gelecek Şampiyonlar Ligi yayın geliri ve katılım payının tamamını kasasına koyacak.

İLGİLİ HABER Kadıköy`de Şampiyonlar Ligi`ne erken veda! | Fenerbahçe 1-1 Benfica Kadıköy`de Şampiyonlar Ligi`ne erken veda! | Fenerbahçe 1-1 Benfica Süper Lig’de 2017-2018 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan ve Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılma şansı yakalayan Galatasaray, katılım payı olarak UEFA’dan 15 milyon euro gelir elde edecek. Şampiyonlar Ligi yayın haklarından Türkiye’ye düşecek pay henüz belli değil… Ancak geçtiğimiz sezon Türkiye’yi temsil eden tek takım olan Beşiktaş, yayın gelirinden 22 milyon euro gelir elde etmişti. Galatasaray’ın da yayın haklarından benzer bir gelir elde edecek. Fenerbahçe gruplara kalamadığı için yayın haklarının tamamı Galatasaray’ın kasasına girecek. Böylece Galatasaray, katılım payı ve yayın gelirleri toplandığında yaklaşık 37 milyon euro’yu kasasına koyacak.

Galatasaray, ayrıca gruplarda aldığı her galibiyet ve beraberlik sonrası da gelirlerini katlayacak.