SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Eski kaleci İtalya’da çöken Morandi Köprüsü’nde ölümden döndü

Eski kaleci İtalya’da çöken Morandi Köprüsü’nde ölümden döndü

Eski profesyonel kaleci Davide Capello'nun, dünya gündemine oturan İtalya'daki Morandi Köprüsü'nün çöktüğü sırada köprünün üzerinde olduğu anlaşıldı. Davide Capello, yaşadığı korku dolu anları anlattı.

SKOR DIŞ HABER İtalya Serie A takımlarından Cagliari’de futbol hayatına başlayan eski kaleci Davide Capello, ülkesindeki faciadan kıl payı kurtuldu. İtalya Cenova’da Morandi Köprüsü’nün çöktüğü sırada arabası ile köprüden geçtiğini belirten Davide Capello, yaşamasının bir mucize olduğunu söyledi. İlk açıklamalara göre 22 kişinin hayatını kaybettiği faciada Davide Capello, arabası ile Morandi Köprüsü’nü kullanarak şehrin karşına geçmeye çalışırken köprünün çöktüğünü ifade etti.

14 Ağustos 2018 Türk futbolunda VAR mesaisi! İşte ilk haftanın raporu... Spor Toto Süper Lig'de bu sezon uygulamaya başlanan Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemi, ilk hafta maçlarına damga vurdu. Yalnızca maçın seyrini değiştiren kararlardaki bariz hataları düzeltmek için devreye sokulan ve nihai kararın her zaman hakem tarafından verildiği sistemden, Süper Lig'in ilk haftasında oynanan 9 karşılaşmanın 8'inde yararlanıldı. İlgili Haberi Oku

Morandi Köprüsü’nde yaşanan faciaya yaşayan 33 yaşındaki eski kaleci, köprünün çökmesi sonrası arabası ile birlikte aşağıya uçtu. Davide Capello, yaşadığı korku dolu anları SkyTG24 kanalına anlattı. Yaşamasının bir mucize olduğunu söyleyen Davide Capello, olayı şu sözlerle ifade etti:

“Cenova’nın karşı yakasına geçmek için arabama bindim. Aslında normalde pek Morandi Köprüsü’nü kullanmam. Şehirde en fazla trafik olan yer orası… Tam köprüden geçiyordum ki dayanılmaz bir ses duydum. Önce köprünün çöktüğünü anlamadım. Ancak daha sonra ben arabanın içindeyken köprü ikiye ayrıldı. Yolun, gözlerimin önünde aşağıya doğru kaydığını gördüm. O anda şoka girdim. Hiçbir şey yapamadım. Yaklaşık 30 metre aşağıya yuvarlandım. Daha sonra arabam kolonlar ve moloz yığınlarının arasına sıkıştı. Ben mucizevi bir şekilde tek bir çizik bile almadan köprünün çöktüğü yerden çıktım. Buna hala inanamıyorum.”

Genoa’nın savunma oyuncusu Domenico Criscito ve ailesinin de Morandi Köprüsü çökmeden 10 dakika önce köprüden geçtiği de öğrenildi.