SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Artık tur değil kur hesaplayın

13 Ağustos 2018

Avrupa kupalarında mücadele edecek olan takımlar kadro derinliğini korumak zorundadır. Ekonomik yaptırımların kıskacındaki kulüplerimizden biri de Beşiktaş ve onlar da sezona futbolcu satışıyla başladı. Görünen o ki, satmaya da devam edecek. Alınan kongre kararı umarım takıma zarar vermez.

Quaresma, Negredo ve Love'ı yedek kulübesinde görmek bir futbolsever olarak içimizi acıtsa da bunun bir strateji gereği olduğunu anlayabiliyoruz.

1- Beşiktaş bu şartlarda 3 kupada birden mücadele edecekse giden ve gideceklerin yeri nasıl doldurulacak?

2- Geçtiğimiz sezon golcü sıkıntısı çeken siyah-beyazlılar, Larin ile mutlu sona ulaşabilir mi?

Beşiktaş, Süper Kupa'yı alan Akhisar'a karşı evinde ve elbette baskı yaparak, o susmak bilmeyen taraftarlarını da arkasına alarak başladı maça. Şenol Hoca, Lask Linz kadrosunu bozmayarak yani satılacak oyuncularını işaret eden kadro ile takımını sahaya sürdü. İstatistiklere bakıldığında siyah-beyazlılar evinde oynadıkları maçlarda yenilmiyor. İlk yarıda Larin ve Oğuzhan pozisyona girse de gol atma becerisini gösteremediler.

SADECE DEFANS YETMEZ

Süper Ligi'in en sağlam, en kariyerli oyunculardan kurulu defansı elbette Beşiktaş'tadır. Pepe, Medel ve Caner tek başlarına bir takım gibi. Ancak orta alandaki oyuncu popülasyonu, ayağında top tutacak oyuncu azlığı ve gol atması gereken Larin'in yetersizliği göze çarpıyor. Zaten birçok pozisyon harcayan Larin gol atamayınca Pepe ve Babel hemen devreye giriyor ve golü atıyor.

Medel ve Caner defanstan ileriye doğru taşıdıkları toplar ile etkili olmaya çalışsa da merkezden rakip kaleye gidecek oyuncu eksikliği bir numaralı sorun olarak hafızalarda yer ediyor.

Şenol Hoca ve yönetim ya Avrupa'da atlanacak turları ya da kurları hesaplayacak!

YILDIZ İZLEMEK İSTİYORUZ

Her  maçın havası elbette değişiktir ama Süper Kupa maçında G.Saray karşısındaki seyrettiğimiz Akhisar ile dünkü Akhisar arasında dağlar kadar fark olduğu ortada. Aslında oynayana değil, oynatana bak derler. Şenol Hoca Q7, Negredo ve Love startejisini birkez daha gözden geçirmeli. Bu oyuncuların varlığı bile rakip takımlarda bir tedirginlik yaratır.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek