SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

The Times yazarı Oliver Kay’den SÖZCÜ’ye özel Islam Slimani açıklaması

The Times yazarı ve baş futbol muhabiri Oliver Kay, Slimani hakkında SÖZCÜ'ye özel yorumda bulundu. Kay, “Cocu ile kendisini yeniden bulacağını düşünüyorum. Cezayirli olduğu için Türk kültürüne hemen uyum sağlayacak. ‘Ada’dan sonra İstanbul ona iyi gelecek” dedi.

Güncellenme: 10:39, 12/08/2018
The Times yazarı Oliver Kay’den SÖZCÜ’ye özel Islam Slimani açıklaması

The Times yazarı Oliver Kay, Fenerbahçe’nin yeni transferi Islam Slimani’yi yorumladı. SÖZCÜ’ye özel açıklamalada bulunan Kay, “İstanbul ona iyi gelecektir” ifadelerini kullandı.

İşte Kay’in Slimani değerlendirmesi;

“İngiltere Premier Ligi gariptir. Ne olacağını kestiremezsiniz. Kimi zaman büyük beklentilerle gelen yıldızlar başarılı olamaz. Taraftarın pek beğenmediği transferler ise tam tersine son derece iyi performans sergileyebilir. Shevchenko, Weah, Jardel, Falcao, Suker, Morientes gibi isimlere Slimani de eklendi. Leicester'a geldiğinde “Vardy'yi gölgede bırakacak” yorumları yapılmıştı.”

“Kente, kültüre tam alışamadı. 4-4-2'ye alışkınken 4-2-3-1'de denenince hiç başarılı olamadı. Buna karşın Cenk Tosun, Everton'a imza attığında “Ocak ayında bir forvete bu rakamı vermek macera” görüşü İngiliz basınının genel tutumuydu. Ancak Türk forvet, hemen uyum sağlayarak tüm bu fikirleri çöpe attı.”

“KÜLTÜRE HEMEN UYUM SAĞLAYACAKTIR”

“Slimani’nin PSV'de iyi işler çıkartan Cocu ile kendisini yeniden bulacağını düşünüyorum. Artı, Cezayirli olduğu için Türk kültürüne hemen uyum sağlayacaktır. Ada'nın ardından İstanbul ona iyi gelecektir. Fenerbahçe, rakip savunmaya pres yapan, hava toplarında üstün olan, çalışkanlığı ve bitirici vuruşları çok iyi bir forvet aldı. Premier Lig'de 51 maça çıkan biri için ödenen rakam da yüksek değil.”

İLGİLİ HABER Bursaspor`dan Fenerbahçe maçının ardından flaş açıklama! Bursaspor`dan Fenerbahçe maçının ardından flaş açıklama!