SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ramil Guliyev: ‘İnşallah Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isteğini yapacağız’

200 metrede Avrupa Şampiyonu olan Ramil Guliyev, bugün koşulacak 4x100 bayrak yarışına odaklandığını belirterek, "İnşallah güzel bir yarış çıkartacağız" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisinden altın madalya beklediğinin hatırlatılması üzerine de Ramil, "Evet, benden altın madalya istedi ve inşallah isteğini yerine getireceğim" ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 12:43, 12/08/2018
Ramil Guliyev: ‘İnşallah Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isteğini yapacağız’

Erkekler 200 metrede Avrupa şampiyonu olan milli atlet Ramil Guliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın madalya beklediği 4×100 metre bayrak yarışını kazanmak istediklerini söyledi.

Ramil, kendisi gibi 2018 Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda madalya kazanan Yasmani Copello Escobar (erkekler 400 metre engellide gümüş) ve Jak Ali Harvey (erkekler 100 metrede bronz) ile beraber organizasyona ev sahipliği yapan Almanya’nın başkenti Berlin’in tarihi yerlerinden Brandenburg Kapısı'nı ziyaret etti.

Ay-yıldızlı atletler, burada bulunan insanlarla fotoğraf çektirdi ve imza dağıttı.

İLGİLİ HABER Milli atlet Alperen Acet, Avrupa beşincisi oldu Milli atlet Alperen Acet, Avrupa beşincisi oldu

Ramil, gazetecilere yaptığı açıklamada, 4×100 metre bayrak yarışına hazırlandıklarını belirterek, “Allah'ın izniyle güzel bir yarışa katılacağız. Orada bakacağız dereceye.” değerlendirmesinde bulundu. Azerbaycan asıllı sprinter, bir gazetecinin “Sayın Cumhurbaşkanı sizden madalya istemişti.” hatırlatması üzerine “İstedi, biz de onu yapacağız inşallah.” dedi.

Jak Ali Harvey ise bayrak yarışına katılacak atletlerin dinlendiğini ve madalya almak istediklerini söyledi.

Erkekler 4×100 metre bayrak yarışının elemeleri TSİ 20.40’da, finali de TSİ 22.35’te koşulacak.