SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hoş geldin Cocu

12 Ağustos 2018

GEÇEN sezon 20 bin seyirci ortalaması ile oynayan F.Bahçe, Bursaspor karşısında tribünde taraftarı, sahada futbolcusu ile uyum içinde bir galibiyet aldı. Zaten şampiyonluğa oynuyorsan tribünlerin tıklım tıklım olacak ve maç biletlerin yok satacak.

Son 8 maçını kazanan ve şampiyonluğu ezeli rakibi G.Saray'a kaptıran sarı-lacivertlilerin kendi evinde böylesine coşkulu bir taraftar grubu ile galip gelmesi camia adına sevindirici bir gelişmedir. Takıma bakıldığında Ayew ve Barış dışında farklı bir isim olmadığına göre en önemli fark seyirci ile bütünleşmedir.

Düşünün deplasmanların açık ara liderisin, evinde olmadık puan kayıpları yaşıyorsun, kendi oyuncunu ıslıklıyorsun. Tabii ki Ali Koç vizyonunu da unutmamak lazım. Bir zamanlar F.Bahçe'yi de çalıştıran Hiddink, “Yıldızlarla çalışmak zor değildir. Zor olan daha az yetenekli olup kendisini yıldız sananlarla çalışmaktır” demişti.

Cocu ne düşünerek bunu yaptı bilemem ama geçen sezon Valbuena, Aykut Hoca'nın canını epeyce sıkmıştı. Kuşkusuz Cocu beyaz bir sayfa açmış olsa da belli ki Benfica maçını unutamamış. İlk 11'de Valbuena'nın yedek olduğunu gördüm, şaşırmadım. Ayrıca ne Alper'den golcü ne de Valbuena'dan pres yapması beklenir. Ligin ilk haftası galibiyetle sonuçlanınca doğal olarak Cocu'nun da bu kararları memnuniyetle karşılandı.

GÖZLER YENİLERDE

Karşılaşmaya sağda başladı, solda oynadı, takımın hücum hattında etkili işler yaptı. Açıkçası Fenerbahçe'nin yaratıcı oyuncu ihtiyacını karşılayacak gibi Ayew. Ya o Barış'a ne demeli? İlk yarıda yaptığı baskı ile topu kapıp gol organizasyonunda başroldeydi. Cocu'ya da helal olsun. Kısa sürede adapte olmuş desek yalan olmaz. Soldado artık futbolunun sonbaharında ve yönetimin acil bir santrfor transfer etmesi gerekiyor.

PENALTI KARARI TARTIŞILIR

Hakem Halil Umut Meler 3 kere VAR'a başvurdu. Hem de öyle laf olsun diye değil yoksa F.Bahçe aleyhine penaltı çalacak ve sarı-lacivertli takımın puanları heba olacaktı. Ancak ilk penaltı kararı tartışılır. İçerde mi, dışarıda mı orası biraz flu. Beinsports'a gelince eskiden tartışmalı pozisyonları neredeyse her açıdan izlerdik, bu sezon ne değişti?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek