SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aykut Demir’den Trabzonspor’a faiz cevabı: İhtiyaç sahiplerine aktaracağım…

Trabzonspor'a açtığı davayı kazanıp faiziyle birlikte 9 milyon 815 bin lira tazminat almaya hak kazanan Aykut Demir, bordo mavili kulübün yaptığı sert açıklamaya cevap verdi. 'Trabzonspor'un asılsız yalanlamalarını kabul etmiyorum' diyen Aykut Demir, faizi ihtiyaç sahibi Türk vatandaşlarına aktaracağını söyledi. Trabzonsporlu taraftarlar Trabzonlu futbolcunun bu açıklamasına sosyal medyadan tepki gösterdi.

Güncellenme: 23:39, 12/08/2018
Aykut Demir’den Trabzonspor’a faiz cevabı: İhtiyaç sahiplerine aktaracağım…

Trabzonspor’a karşı açtığı davayı kazanıp alacağını faiziyle istediği belirtilen Aykut Demir’e Trabzonspor sert bir metinle tepki vermişti… Aykut Demir de bu açıklama sonrası cevap niteliğinde bir metin paylaştı. Demir, “Trabzonspor tarafından şahsıma yapılan açıklamaya karşı beyanatımdır” diyerek başladığı açıklamasında “Trabzonspor'un asılsız yalanlamalarını kabul etmiyorum” ifadelerini kullandı.

Trabzonsporlu taraftarlar Trabzonlu futbolcu Aykut Demir’in bu açıklamasına büyük tepki gösterdi. Bordo mavililerin ekonomik olarak kötü bir dönemdeyken Aykut’un faizle tazminat olması büyük tartışma yarattı.

İşte Aykut Demir’in o açıklaması;

“Hiç bir şekilde geçerli bir sebep sunulmadan sözleşmemin fesh edilmesiyle mağdur edilerek ayrıldığım Trabzonspor'un asılsız yalanlamalarını kabul etmiyorum.

2 yılı geçen davanın sonuçlanmasıyla kulübün haddini aşan bir şekilde İslami kimliğimi ortaya koyarak bunun üzerinden bir mağdur edebiyatı yapmalarını son derece talihsiz buluyorum. Ne acıdır ki yağ ölçüm testini bahane ederek sözleşmemi tek taraflı fesh ederek şahsımı adeta vasıfsızlaştırıp transfer döneminin bitmesine çok kısa bir süre kala düzmece bir fesh planlayıp futbol hayatım bitirilmeye çalışılmıştır ve bu benim için manevi bir yıkım olmustur. Daha önceki süreçte alacaklarımı taksitlendirmeye gidip aramızda ödeme planı oluşturduk ama Trabzonspor kulübü maalesef buna uymadı. 6 ay boyunca telefonlarıma cevap verilmedi.

İLGİLİ HABER Ersun Yanal`dan Trabzonspor`a yanıt Ersun Yanal`dan Trabzonspor`a yanıt

Kadrosunda yer aldığım süreçte aylarca para alamamama rağmen dava etmediğim dava edenlerin daha sonraki dönemde baş üstüne çıkarıldığı kulübüm bana maalesef başka seçenek bırakmamıştır. Trabzonspor kulübü ödeme gününe iki gün kala daha önce kulüple yapmış olduğum fakat kulübün uymadığı ödeme planı ve taksitlendirme gibi önerilerle geldiler. Öncelikle ve özellikle şunu belirtmek isterim ki Müslüman Türk vatandaşı olarak karşı taraftan talep ettigim değil, dava üzerinden sonuçlanan faizin hiç bir şekilde kendi şahsi helal parama karışmadan hakkım olan paramı alıp geri kalanın ihtiyaç sahibi Türk vatandaşlarımıza aktarılacağını belirtmek isterim!

Saygılarımla Aykut Demir.”

Yayınlanma Tarihi:16:54,