SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ümit ‘VAR’

11 Ağustos 2018

Ankaragücü-Galatasaray maçının hakemi Ümit Öztürk geçen sezonun beğendiğim hakemleri arasında yer alıyordu. Hakemlik tekniği çok iyi, beden dilini de iyi kullanıyor. Her şeyden önemlisi gördüğü pozisyonu objektif şekilde değerlendirmeye çalışıyor.

Öyle A takım B takım ayrımı yapmıyor. Bu sezona da çok iyi hazırlanmış ve daha fit durumda. Pozisyonlara çok yakındı. Genel olarak kart yorumlarında başarılıydı. Fernando'nun sarı kartı varken rakibine yapmış olduğu müdahaleye ikinci sarı kartı gösterse kimse bir şey diyemezdi. Brezilyalı orta saha her gördüğü sarı kartın ardından riskli işlere giriyor.

Fatih Terim'in bu konuda mutlaka kendisini özel olarak uyarması gerekiyor. Öte yandan yardımcı hakemin El Kabir'in golünde VAR'dan bilgi alma talebi yerindeydi. VAR'dan gelen bilgi de ofsaytı doğruladı. Dolayısıyla Süper Kupa'da Cüneyt Çakır'ın hatası ile olumsuz başlanan VAR uygulamasına Ümit Öztürk yönetimi ile doğru şekilde devam edildi.

Galatasaray'ı anlatan son dönemlerin moda sözü, “Nerede kalmıştık?” aslında hakem Ümit Öztürk için de geçerliydi. Genç hakem geçen sezon ortaya koyduğu başarılı performansını bu sezonun açılış maçında da devam ettirdi. Gelecek adına adı gibi ümit verdi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek