SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Tokyo 2020’ye ikinci kota! Nazlı Çağla Dönertaş da vizeyi aldı

Tokyo 2020’ye ikinci kota! Nazlı Çağla Dönertaş da vizeyi aldı

Milli sporcu Nazlı Çağla Dönertaş, 2018 Dünya Yelken Şampiyonası'nda elde ettiği derece ile 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda yarışmaya hak kazandı. Daha önce de Alican Kaynar Tokyo 2020'ye gitme hakkını elde etmişti.

2018 Dünya Yelken Şampiyonası’nda mücadele eden Nazlı Çağla Dönertaş, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılım hakkı kazandı. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinden (TMOK) yapılan açıklamada, laser radial sınıfında mücadele eden Nazlı Çağla Dönertaş, yarışı 9’uncu sırada tamamladı ve 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na kota hakkı elde etti.

05 Ağustos 2018 Matematik öğretmeni ve triatlet İpek Onaran`dan Sözcü Skor`a özel açıklamalar Full IronMan Kuzey Amerika Şampiyonası'nda yaş kategorisinde ikinci olmayı başaran ve Dünya Şampiyonası'na katılmaya hak kazanan triatlet İpek Onaran, Sözcü Skor'un sorularını yanıtladı. Aynı zamanda matematik öğretmenliği de yapan Onaran, hedeflerini, hikayesini, iki zorlu işi nasıl düzenli bir şekilde sürdürebildiğini ve çocuklara verdiği mesajları anlattı. İlgili Haberi Oku

Şampiyonanın sabah seansında, finn sınıfında Alican Kaynar da ilk 8 sporcu arasına girerek Tokyo 2020’ye katılma hakkı kazanmıştı.