SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarihe geçen rekor transfer! Kepa Arrizabalaga 80 milyon Euro’ya Chelsea’de…

Chelsea, Athletic Bilbao’nun 23 yaşındaki kalecisi Kepa Arrizabalaga’yı 80 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında renklerine bağladı. Arrizabalaga futbol tarihinin en pahalı kalecisi oldu.

Güncellenme: 17:59, 08/08/2018
Tarihe geçen rekor transfer! Kepa Arrizabalaga 80 milyon Euro’ya Chelsea’de…

SKOR DIŞ HABERLER/ Chelsea, 23 yaşındaki İspanyol kaleci Kepa Arrizabalaga’nın 80 milyon Euro’luk sözleşme fesih bedelini ödedi ve rekor bir transfere imza attı… Öğlen saatlerinde Athletic Bilbao’nun hesabına 80 milyon Euro ödemeyi yaparak transferi resmiyete döken Londra ekibinde transfer duyurusunun ardından kulübün internet sitesi yoğunluk nedeniyle çöktü.

İngiltere’de transfer dönemi yarın sona ereceği için Real Madrid’e gitmekte ısrarcı olan Belçikalı kaleci Thibaut Courtois’ın boşluğunu doldurmak isteyen Chelsea radikal bir kararla dev hamleyi yaptı. Dünyanın en pahalı kaleci transferini gerçekleştiren Chelsea’de taraftarların beklentisi çok büyük…

Bu yaz döneminde Roma’dan Liverpool’a transfer olan Alisson için 75 milyon Euro ödenmişti. Kepa Arrizabalaga bu transfere 5 milyon Euro fark atarak birinci sıraya çıkmış oldu.

İşte kaleci transferi için ödenen rekor bonservis bedelleri:

⇉ 80M€ Kepa

⇉75M€ Alisson

⇉ 52M€ Buffon

⇉ 40M€ Ederson

⇉ 30M€ Neuer

⇉ 29M€ Pickford

⇉ 27M€ Toldo

İLGİLİ HABER Transfer piyasasına Brezilyalı futbolcular damga vurdu Transfer piyasasına Brezilyalı futbolcular damga vurdu

Yayınlanma Tarihi:14:18,