SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın aday kadrosu açıklandı

FIBA Dünya Kupası Elemeleri'nde mücadele edecek olan Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın aday kadrosu açıklandı.

Güncellenme: 17:07, 07/08/2018
Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın aday kadrosu açıklandı

2019 FIBA Erkekler Dünya Şampiyonası elemeleri kapsamında 14 Eylül'de Ankara'da Karadağ ve 17 Eylül'de deplasmanda Slovenya ile karşılaşacak olan A Milli Erkek Basketbol Milli Takımımızın 19 kişilik aday kadrosu açıklandı. 31 Ağustos-15 Eylül 2019 tarihleri arasında Çin'de düzenlenecek şampiyonaya katılma hakkı elde etmek için Eylül ayı içinde iki önemli maça çıkacak olan Ay-yıldızlı ekibimiz, 13 Ağustos'ta toplanarak İstanbul'da kampa girecek.

19 Ağustos'ta hazırlıklarının ikinci ayağı için Slovenya'ya gidecek olan A Milli Erkek Basketbol Milli Takımımız, hazırlıklarına 30 Ağustos'ta İstanbul'da devam edecek. 7-8 Eylül tarihleri arasında Almanya'da ev sahibi ülkenin yanı sıra Çekya ve İtalya'nın da katılacağı özel bir turnuva oynayacak olan Türkiye, hazırlıklarını 10-13 Ağustos'ta Ankara'da düzenlenecek kampla tamamlayacak.

İşte Milli Takım’ın kadrosu: Doğuş Balbay, Metecan Birsen, Sertaç Şanlı, Buğrahan Tuncer, Rıdvan Öncel, Kartal Özmızrak, Melih Mahmutoğlu, Göksenin Köksal, Ege Arar, Ayberk Olmaz, Berk İbrahim Uğurlu, Metin Türen, Berkan Durmaz, Cedi Osman, Ömer Faruk Yurtseven, Scottie Wilbekin, Ersan İlyasova, Furkan Korkmaz, Semih Erden İLGİLİ HABER Beşiktaş, Ufuk Sarıca ile yollarını ayırdı Beşiktaş, Ufuk Sarıca ile yollarını ayırdı

Yayınlanma Tarihi:15:50,