SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Hakkarili Gizemnur Tatlı, muaythaide dünya üçüncüsü oldu

Hakkarili Gizemnur Tatlı, muaythaide dünya üçüncüsü oldu

Tayland’ın başkenti Bangkok'ta gerçekleştirilen Dünya Çocuklar ve Gençler Muaythai Şampiyonası'nda Hakkarili Gizemnur Tatlı dünya üçüncüsü oldu.

Türkiye Muaythai Federasyonu Faaliyet Planı’nda yer alan ve IFMA tarafından gerçekleştirilen Dünya Çocuklar ve Gençler Muaythai Şampiyonası, Tayland'ın Bangkok kentinde yapıldı. Türkiye'den şampiyonaya 44’ü sporcu olmak üzere, hakem, idareci, doktor, yönetici ve antrenör olmak üzere 67 kişilik kafileyle katıldığı belirtildi.

Daha önce 33 kiloda Türkiye Şampiyonu olan Hakkarili 11 yaşındaki Gizemnur Tatlı, Tayland'ın Bangkok kentinde yapılan Dünya Çocuklar ve Gençler Muaythai Şampiyonası’nda rakiplerine zor anlar yaşattı. Kıyasıya geçen mücadeleler sonrasında Gizemnur Tatlı, dünya üçüncüsü oldu.

Sporcusu ile birlikte Tayland'ın Başkenti Bangkok'a giden Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi’nde görevli Muaythai Hakkari İl Temsilcisi ve Antrenör Önal Aşık ise Hakkari’li sporcu Gizemnur Tatlı’ya başarılarının devamını diledi. 07 Ağustos 2018 Avrupa Atletizm Şampiyonası`nda beş milli sporcumuz da elendi! Almanya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Avrupa Atletizm Şampiyonası'nın ilk gününde 4 dalda mücadele veren 5 milli atletimiz de eleme turlarını geçmeyi başaramadı. İlgili Haberi Oku