SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbol basittir, atan kazanır!

SEZON öncesi, kupa ile lig şampiyonunu izleme fırsatı bulduk, güzel bir final oldu. Eskiden TSYD Kupası'nda G.Saray, Beşiktaş ve F.Bahçe'yi sezon öncesi izlerdik. Ama bu kupa artık yok. Gazeteciler kendi derneklerinin yararına oynanan bu maçlarda takımları acımasızca eleştiriyor.

Suç gazetecilerin, hiç eleştirilir mi? ‘Yeni kurallar ve VAR' merakımızı arttırdı, gözümüz Cüneyt Çakır'dan gelecek işarette olacak. Akhisar'ı alkışlayalım. Reytingi düşük birçok maçın ardından G.Saray'ı ve finalde F.Bahçe'yi yenerek Türkiye Kupası'nı aldı. Süper Kupa finaline yeni hocası, Muğdat ve Soner'i kaybetmiş olarak çıktı. Nefesi yetse Manu maç boyunca keyif verebilirdi. G.Saray'da ise önemli transfer yok, taraftar yıldız transferi bekleyedursun, Terim varsa heyecan ve ofansif futbol felsefesi vardır.

Futbol basit oynanan bir oyun ya… Akhisar'da hoca değişse de taktik değişmemiş. Defansın arkasına uzun top at, G.Saray defansı zaten ağır, gol bulursan üzerine yat. Manu, Linnes'in eskortu ile şutunu çekiyor, direkten dönen topa Seleznov boş geçer mi? İlk yarı bitmeden bir kez de direğe takıldığını es geçmeyelim. Tamam, G.Saray topa hâkim ama sonuç kocaman bir sıfır. Bal yapmayan arı gibiler ilk yarıda. Vasat görüntüyü değiştirmek isteyen Fatih Hoca, Belhanda – Eren değişikliği ile rakip defansın arasında yok olan Gomis'e destek gönderdi, çift forvete döndü. Kamp yorgunluğu mu, para krizi mi anlamadım? Saha patates tarlası olunca futbolcular da oynamak istemiyor. Genç oyuncuları seven Terim, Yunus'u oyuna aldı. Ufukta yeni bir yıldız gözüküyor. Eren golü atınca rahatlama oldu. Penaltılar sonunda Akhisar bir tarih daha yazdı.Tebrikler Akhisar…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek