SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fabri, Beşiktaş’a gözyaşlarıyla veda etti

Beşiktaş'tan ayrılan ve Fulham'a transfer olan Fabri, Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında gözyaşlarını tutamadı. Fabri, "2 mükemmel yıl geçirdim burada. Bu kulübün bana verdiklerini hiçbir şekilde geri ödeyemem" dedi.

Güncellenme: 19:57, 05/08/2018

Süper Lig ekibi Beşiktaş’tan ayrılarak Fulham’a transfer olan kaleci Fabri, veda toplantısında gözyaşlarını tutamadı.

2016 yılıında Deportivo’dan transfer edilen 30 yaşındaki file bekçisi, İngiltere Premier Lig’in yeni ekibi Fulham’ın yolunu tuttu.

Gözyaşlarına hakim olamayan Fabri, konuşmasına başlarken bir hayli zorlandı.

Gözyaşları içerisinde sözlerine başlayan Fabricio Ramirez, “Buradaki çalışma arkadaşlarıma, oyunculara, teknik heyete, bizimle beraber çalışan kulüp yetkililerine, İstanbul’da beraber yaşadığım insanlara, buraya gelip yeniden teşekkür etmek istedim. 2 mükemmel yıl geçirdim burada. Bu kulübün bana verdiklerini hiçbir şekilde geri ödeyemem. Ailemle birlikte büyük mutluluklar yaşadık. Hem lig şampiyonluğu yaşadım, hem de Şampiyonlar Ligi’nde oynama fırsatı buldum. Herkese teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı. Türkiye’ye gelerek basın toplantısı düzenleyen Uruguay asıllı İspanyol kaleci “Londra’ya gitmeden önce bir kere daha burada beraber olduğum insanlarla bir kez daha vedalaşmak istedim. Onlardan bir kez daha o sıcaklığı hissetmek istedim. Nereye gidersem gideyim Beşiktaş bir taraftar kazandı. Beşiktaş her zaman kalbimde olacak bundan sonra” şeklinde konuştu.

Beşiktaş’ı takip etmeyi sürdüreceğini sözlerine ekleyen Fabri, “Tabii ki bu kadar güzel yaşananlardan sonra buradan ayrılmak çok zor. Ama tabii ki iki taraf için de iyi bir ayrılık oldu. Ben her hafta sonu Beşiktaş’ı takip etmeye devam edeceğim. Benim için Premier Lig’de oynamak. Büyük tecrübe olacak. Bu profesyonel bir yaşam. İstanbul mükemmel bir şehir, hiçbir zaman hoşçakal demeyi sevmiyorum, yeniden görüşürüz diyorum” dedi.

“CENK BAŞKA KALECİLERE GOL ATSIN AMA…”

Siyah beyazlı taraftardan mevcut kalecilere güvenmesini isteyen Fabri, “Beşiktaş taraftarı kalecilerine güvensin, sakin olsunlar. Çok iyi kalecileri var Beşiktaş’ın. Özellikle Tolga. Herkes Tolga’nın ne kadar yetenekli ve karakterli olduğunu biliyor. Çok yetenekli genç kaleciler de var” ifadelerini kullandı.

Fabri son olarak Cenk Tosun’un Everton’da forma giymesinin hatırlatılması üzerine, “Kesinlikle Cenk’ten gol yemek istemiyorum. Cenk çok iyi bir arkadaşım, çok iyi anlaşıyoruz onunla. Diğer kalecilere gol atsın ama bana gol atmasın (Gülerek)” dedi ve sözlerini noktaladı.

Fabricio Ramirez daha sonra basın mensupları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

İLGİLİ HABER Oğlunun formasını mağazada gördü, gözyaşlarını tutamadı Oğlunun formasını mağazada gördü, gözyaşlarını tutamadı

Yayınlanma Tarihi:18:56,