SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de Samandıra Tesisleri’nde değişim başlıyor! Türkiye’de ilk kez…

Futbol Direktörü Damien Comolli’nin belirlediği eksiklerin giderilmesi için proje hazırlandı. Can Bartu Tesisleri’ndeki oda sayısının yanı sıra soğuk-sıcak havuzların sayısı da arttırılacak. Soğuk şok ve tedavi odaları inşa edilecek ve bu odalar Türkiye’de ilk kez bir takımın tesislerinde olacak.

Güncellenme: 10:35, 04/08/2018
Fenerbahçe’de Samandıra Tesisleri’nde değişim başlıyor! Türkiye’de ilk kez…

İrfan YİRMİBEŞ  – SÖZCÜ SKOR / Fenerbahçe’de Ali Koç'un başkan seçilmesiyle başlayan değişim rüzgârından Samandıra Can Bartu Tesisleri de nasibini alacak.

Futbol Direktörü Damien Comolli'nin belirlediği, Teknik Direktör Phillip Cocu'nun da onay verdiği eksiklerin giderilmesi için proje hazırlandı.

Buna göre tesisler baştan aşağı yenilenecek ve günümüz şartlarına uygun hale getirilecek.

Öncelikli olarak odaların sayısı artırılacak. Halen çift kişi kalan futbolcular tek yataklı odalara geçecek.

Tesislerde soğuk şok odaları oluşturulacak, tedavi odaları yapılacak. Şu an 1 tane buz havuzu, 1 tane normal, 1 tane de sıcak su tedavi havuzu buluyor. Bu havuzların sayısı arttırılacak.

ÇOĞU TEDAVI AMAÇLI

Soğuk şok ve tedavi odaları yapılacak. Futbolcular antrenman sonrası belli aralıklarla bu odalara girecek.

Almanya ve İngiltere'de büyük takımların tesislerinde bulunan bu odalar, Türkiye'de ilk kez bir takımın tesislerinde olacak.

Isının son derece düşük olacağı bu odalara giren futbolcuların antrenman sonrası vücutlarında biriken laktik asitin hemen atılması ve yorgunluğun giderilmesi sağlanacak, kan dolaşımı hızlanacak.

Yeni masaj ve tedavi aletleri de alınırken teknik heyet ve futbolcuların birlikte yemek yediği, zaman geçirdiği sosyal alanlar büyütülecek.

Ayrıca medya ve misafir salonları yapılacak.

Yayınlanma Tarihi:10:34,