SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lütfen aynaya bak

3 Ağustos 2018

Beşiktaş, bu kadrosuyla böyle müsabakalarda çok iyi bir sonuç alıp geçebilir hem ligde hem kupada hem Avrupa'da istediği hedeflere ulaşması çok zor gözüküyor.

Bu kadronun mutlaka takviyeye ihtiyacı var. Bu oyuncu kadrosu Fenerbahçe ve Galatasaray'ın çok gerisinde.

Eğer siyah-beyazlılar bu kadroya takviye yapmazsa hüsran yaşar. Nedenlerine bakacak olursak;

1-) Tek santrforlu oynayan bir takımda mutlaka arkadan Talisca ya da Alex gibi ikinci bir santrfor ve üst düzey bir yıldız oyuncu olması lazım. Maalesef Beşiktaş'ta bu profilde bir oyuncu yok. Eğer Talisca ayrılmamış olsa veya Alex gibi bir yeteneğe sahip olunsa sistem ve taktik devam edebilir. Eğer böyle oyuncun yoksa mutlaka sistem ve taktik değişmeli.

2-) Beşiktaş orta sahasında görev yapan Medel, Tolgay ve Adriano defansif olarak görevlerini yapsa bile hücumsal olarak takımına daha fazla katkı sağlamalı. Oyunu çok geride değil, santrforun arkasında bütün dönen topları kazanarak ve orada baskın hücumu başlatarak ofansif orta sahanın özelliklerine sahip olmalı. Eğer bunu başaramazlarsa Beşiktaş kendi kalesinde çok pozisyon verir ve gol yer.

BİR FORVET ALINMALI

3-) Larin, Beşiktaş'ın santrforu değil yani bir Cenk Tosun değil, bir Negredo hiç değil. Olması gereken mutlaka bu bölgeye üst düzey bir golcü transferi. Negredo ile Mustafa Pektemek'ten kurtulup oraya yetenekli bir forvet alınmalı.

4-) Fabri'nin yerini doldurabilen bir kaleci alınabilir ama Tolga bu görevi rahat yapabilir. Pepe'nin varlığı Vida'nın gitmesini bile tolere edebilir, defansta sorun yaşanmaz. Bu sistemde oynanacaksa Beşiktaş için olmazsa olmaz bir 10 numara ve mükemmel bir santrfor transfer etmek olacaktır.

5-) Bu şartlarda Beşiktaş, Galatasaray ile Fenerbahçe'nin gerisinde kalır ve şampiyonluk hedefleyemez. Mutlaka söylemler ve eylemler bir olmalı. Sayın Fikret Orman, bu kadar çok futbolcu satıp da bu kadar geliri olan bir takımın hâlâ borcu artıyorsa, kadro olarak da zayıflıyorsa lütfen aynaya baksın.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek