SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Işıl Alben: ‘Avustralya, gruptaki en kritik maç olacak’

Işıl Alben: ‘Avustralya, gruptaki en kritik maç olacak’

Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı oyuncusu Işıl Alben, Dünya Şampiyonası’nda gruptaki en kritik maçlarının Avustralya olduğunu belirterek, “Onları yenersek madalya için önümüz açık diye düşünüyorum. Çok istikrarlı bir takımız” dedi.

22-30 Eylül tarihlerinde İspanya’da düzenlenecek FIBA Kadınlar Basketbol Dünya Kupası’nda mücadele edecek olan Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı, Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen medya günü etkinliğine katıldı. Burada takımının deneyimli oyuncularından Işıl Alben, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Milli takımda bulunan ekibin beraber olmaktan keyif aldığı bir oyuncularından oluştuğu söyleyen Alben, “Burada güzel bir ortam var. Burada olmaktan ve milli takım formasını taşımaktan çok gurur duyuyorum. En kritik maç Avustralya maçı. Onları yenersek madalya için önümüz açık diye düşünüyorum. Çok istikrarlı bir takımız. Tüm büyük organizasyonlarda başarıyı yakalamış bir ekibiz. Kadromuzda gençleşme oluyor. Tecrübeli isimlerin genç isimlerle kaynaşması çok önemli” diye konuştu. 03 Ağustos 2018 Haluk Yıldırım: `En iyi şekilde en iyi sonucu alacağız` Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, Kadınlar Basketbol Dünya Kupası'ndaki rakiplerinin zor olduğunu belirterek, maç maç düşüneceklerini belirtti. İlgili Haberi Oku