SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Haluk Yıldırım: ‘En iyi şekilde en iyi sonucu alacağız’

Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, Kadınlar Basketbol Dünya Kupası'ndaki rakiplerinin zor olduğunu belirterek, maç maç düşüneceklerini belirtti.

Güncellenme: 15:40, 03/08/2018
Haluk Yıldırım: ‘En iyi şekilde en iyi sonucu alacağız’

Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı, 22-30 Eylül tarihlerinde İspanya’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda yer alacak. Turnuva öncesinde hazırlıklarına başlayan Milliler için Sinan Erdem Salonu’nda medya günü düzenlendi. Etkinlikte Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Önemli bir turnuvaya katılacaklarını belirten Yıldırım, “A Milli Kadın Milli Takımımız, takım sporları içerisinde en başarılı branşımız. Dünya Kupası’na Avrupa 5.’si olarak katılıyoruz. Tam kadro çalışmalara başladık. Türk basketbolu için önemli bir turnuva oynayacağız. En iyi şekilde en iyi sonucu alacağız. Rakiplerimiz zor, maç maç düşüneceğiz. Önümüzde uzun bir hazırlık süreci var. En iyi şekilde planladık, inşallah sakatlık olmadan hazırlıklarımızı en iyi şekilde geçirerek milletimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” diye konuştu.

22-30 Eylül arasında gerçekleştirilecek turnuvada Potanın Perileri, B Grubu’nda Avustralya, Arjantin ve Nijerya ile gruptan çıkma mücadelesi verecek. İLGİLİ HABER FIBA`dan Furkan Korkmaz`a övgü FIBA`dan Furkan Korkmaz`a övgü