SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Beşiktaş’ın yıldızı Oğuzhan Özyakup’un tercihi ‘Sekiz numara’

Beşiktaş’ın yıldızı Oğuzhan Özyakup’un tercihi ‘Sekiz numara’

Beşiktaş'ın milli futbolcusu Oğuzhan Özyakup, sahada en çok oynamak istediği pozisyonun sekiz numara olduğunu söyledi.

Beşiktaş’ın milli futbolcusu Oğuzhan Özyakup, 10 numara veya ön libero yerine orta sahadan atak yapan sekiz numara pozisyonunda oynamayı daha çok sevdiğini belirtti. Oğuzhan Özyakup, siyah-beyazlı kulübün resmi dergisinin ağustos sayısında yer alan röportajında, “Öne doğru oynamayı daha çok seviyorum. On numara da defansif orta saha da değil. Tam aralarında. Orta sahadan atak yapan sekiz numara olarak tam aralarında olmayı daha çok seviyorum” şeklinde görüşlerini aktardı.

01 Ağustos 2018 Beşiktaş taraftarıyla buluşuyor UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunun rövanş mücadelesinde yarın Faroe Adaları'ndan B36 Torshavn'ı konuk edecek Beşiktaş, uzun bir aradan sonra stadında taraftarıyla buluşacak. İlgili Haberi Oku

Siyah-beyazlı futbolcu “Takımın DJ’yi benim. Yabancı-yerli çok futbolcu olduğumuz için her türlü şarkıyı soyunma odasında çalıyorum. Çünkü hiç kasmadan, maça rahat çıkmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı. Futbolcu olmayı çok istediğini belirten 25 yaşındaki Oğuzhan, “Şansınızı siz kendiniz yaratırsınız, ancak iyi bir öğrenci olduğum söylenemezdi. Ama futbolcu olmayı hakikaten çok istedim. Çok çalışmak gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.