SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Bayern Münih CEO’sundan flaş Mesut Özil yorumu!

Bayern Münih CEO’sundan flaş Mesut Özil yorumu!

Bayern Münih CEO'su ve Alman futbol efsanelerinden Karl Heinz Rummenigge, Mesut Özil'in Türk kökeninden dolayı eleştirilmediğini savundu.

Bayern Münih CEO’su Karl Heinz Rummenigge, Almanya Milli Takımı’nı bırakma kararı alan Mesut Özil hakkında flaş bir açıklamada bulundu.

Alman futbol efsanesi Rummenigge, Mesut Özil’in Türk kökeni nedeniyle eleştirilmediğini söylerken, yıldız ismin menajerlerine tepki gösterdi.

Rummenigge, “Mesut Özil, Türk kökenli olduğu için eleştirilmiyor. Bu sadece menajerlerinin anlattığı bir masal. Günümüzde danışmanlar ve menajerler, futbolculardan daha fazla konuşuyor. Bu beni çok sinirlendiren bir durum” dedi.

Öte yandan ırkçı saldırılar nedeniyle Alman Milli Takımı’nı bırakan Mesut Özil için büyük bir protesto yürüyüşü düzenlendi.

Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, geçtiğimiz mayıs ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İngiltere’deki davetine icabet etmişti.

İlkay Gündoğan ve Cenk Tosun’un da hazır bulunduğu davette çekilen fotoğraflar ise Alman medyasında olay yaratmıştı.

30 Temmuz 2018 Almanya`da yüzlerce kişi Mesut Özil`e destek gösterisi yaptı Başkent Berlin'de yüzlerce kişinin katılımıyla, ırkçı ve ayrımcı saldırılar nedeniyle Alman Milli Takımı'ndan ayrılan Türk asıllı futbolcu Mesut Özil'e destek gösterisi düzenlendi. İlgili Haberi Oku