SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hiç futbol oynamamış en büyük futbolcu! Kaiser’in belgeseli çekildi

Dünyanın en ilginç hayat hikayelerinden birine sahip olan Kaiser'in belgeseli çekildi. Kaiser, Brezilya'da futbol topuna hayatı boyunca hiç dokunmamış ancak birçok takıma transfer olmuş ünlü bir futbolcu olarak tanınıyor.

Güncellenme: 12:40, 31/07/2018

SKOR DIŞ HABERLER Brezilya’da ünlü bir futbolcu olmasına rağmen hiç futbol oynamamış bir isim olan Kaiser’in hayat hikayesi film oldu. Asıl ismi Carlos Henrique Raposo olan ve BechenKaiser lakaplı futbol oynamayan futbolcunun yaşadıkları Louis Myles’ın yönetmenliğinde beyaz perdeye aktarıldı.

İLGİLİ HABER Bursaspor Başkanı Ali Ay'dan ‘Adriana Lima' gafı Bursaspor Başkanı Ali Ay'dan ‘Adriana Lima' gafı

Tam 26 yıl futbolculuk kariyeri olmasına rağmen hiç futbol oynamaması ile tanınan Kaiser, gençlik yıllarını seks, para ve ün içinde geçirdi. Şimdi 55 yaşında olan Kaiser, 1980’ler 1990’lar boyunca aralarında Rio de Janeiro’nun büyük kulüpleri olan Flamengo, Fluminense, Botafogo ve Vasco da Gama gibi pek çok takımla sözleşme imzaladı. Ancak hiçbir takımda bir maç bile forma giymedi. Buna rağmen dünya futbol tarihine futbolcu olarak girmeyi başardı.

İLGİLİ HABER Barcelona Nou Camp`ın isim hakkını dudak uçuklatacak bir rakama satıyor Barcelona Nou Camp`ın isim hakkını dudak uçuklatacak bir rakama satıyor

Kendisini “Ben öteki oyunculardan olmak istedim” diyerek tanımlayan Kaiser, “Sadece oynamak istemiyordum, eğer benim futbolcu olmamı istiyorlarsa bu onların sorunu. İsa bile herkesi memnun edemedi. Ben nasıl edeyim?” şeklinde konuşarak kendisini savunuyor. İnternette araştırıldığında futbolcu olarak gösterilen Kaiser’in forvet mevkisinde oynadığı düşünülüyor. Ancak kendisini henüz saha içinde gören bulunmuyor.

Kaiser’in, en sık kullandığı yöntemin, futbol kulüplerinden etkili insanlarla arkadaşlık kurup, onlara ‘Etkileyici’ futbol kariyerini anlatmak olduğu kaydediliyor. Kaiser’in gazetecilere, futbolculara ve kulüp sahiplerine giderek, yalanlar ağı oluşturduğu ve kimsenin kendisini kulübe kimin önerdiğini hatırlayamaz hale geldiği belirtiliyor. Belgeselde, Kaiser’in kurduğu ilişkiler, futbol yöneticilerini kandırış şekli, gece hayatı, kadınlara ve sekse olan düşkünlüğü anlatılıyor.

Ivor Baddiel ve Louis Myles’ın senaryosunu yazdığı ve hiç futbol oynamamış en büyük futbolcu Kaiser’in yaşamının anlatıldığı belgeselde Jose Carlos Araujo, Bebeto, Bernardo De Paula gibi isimler rol alıyor.

Yayınlanma Tarihi:12:00,