SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan radikal değişim kararı

Ali Koç yönetimindeki Fenerbahçe, sadece saha içinde değişmeyecek. Fenerbahçe'de ‘1 Milyon Üye’ projesi, delege ve temsilci sistemi kaldırılacak. Yeni tüzük çalışmasının tamamlanmasının ardından kulübe üyelik ücretinin arttırılması da genel kurulda oylamaya sunulacak. Ali Koç, üç yılı beklemeden yetki için kongre kararı alabilir.

Güncellenme: 09:33, 31/07/2018
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan radikal değişim kararı

İrfan YİRMİBEŞ / ÖZEL HABER Fenerbahçe’de Ali Koç’un başkan seçilmesinin ardından önce futbol takımı ile başlayan değişim rüzgarı tüm kulübe yansıyacak. Fenerbahçe’de tüzük değişimi için hazırlıklar yapılıyor. Yönetimin hukukçu kurmayları, yeni tüzük için çalışmalara başladı. Değişiklikler en kısa sürede üyelerin onayına sunulacak. Yeni tüzüğün kabulü için sarı-lacivertli yönetim olağanüstü genel kurula gidecek. Değişiklikler kongrede onaylanırsa yürürlüğe girecek. Yeni tüzükte üyelik konusunda önemli değişiklikler olacak.

İLGİLİ HABER Acun Ilıcalı`dan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç hakkında açıklama Acun Ilıcalı`dan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç hakkında açıklama

YILDIRIM'LA BAŞLAMIŞTI

Öncelikle ‘Temsilci üyeliğin' kaldırılacağı belirtiliyor. ‘1 Milyon Üye' projesi doğrultusunda yapılan delege sisteminin kaldırılması ve illerde yer alan şubelerin kapatılması ise değişikliklerin en önemli maddesi olarak görülüyor. Yönetim, tüzüğün eksiklerinin fazla olduğunu ve revize edilmesi gerektiğini düşünürken üyelik ücretinin arttırılması da kongrede onaya sunulacak.

İLGİLİ HABER Fatih Altaylı`dan Aziz Yıldırım ve Ali Koç`a... Fatih Altaylı`dan Aziz Yıldırım ve Ali Koç`a...

Öte yandan; Ali Koç ve ekibinin, genel kurul onayını gerektiren bazı kararlar ve yetkiler alabilmek için 3 yılı beklemeden kongreye gidebileceği kulislerde konuşuluyor.

Yayınlanma Tarihi:08:53,